Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenská výprava na XIX. ZOH

Sportnet|Publikované 15. jan 2002 o 16:53

Do Salt Lake City pocestuje minimálne 50 športovcov, v prípade postupu hokejistov do hlavného turnaja sa celkový počet môže zvýšiť. Z odporúčaní zväzov neprešli návrhy, aby na ZOH cestovali zjazdárky Ľubica Lopušná a Zuzana Smerčiaková, kombinátor Peter Diča a skokan na lyžiach Martin Mesík.
Slovenskú výpravu povedie v Salt Lake City Július Dubovský. Hosťami MOV sú z titulu svojich funkcií: Vladimír Černušák, František Chmelár a Martin Benko.

VEDENIE VÝPRAVY

Vedúci výpravy: Július Dubovský
Zástupca vedúceho: Jozef Liba
Olympijský atašé: Jozef Sabovčík
Hlavný lekár: Vladimír Vachalík
Tlačový atašé: Anton Zerer
Administratívna pracovníčka: Ľubica Nemečková

BIATLON
Vedúci výpravy: Benjamín Leitner.
Tréner žien: Juraj Sanitra
Tréner mužov: Gustáv Schlank
Technický pracovník: Milan Gašperčík
Technický pracovník: Milan Majliš
Masér: Igor Adamus

Pretekári:
Soňa Mihoková, Anna Murínová, Martina Jašicová, Tatiana Kutlíková a Marcela Pavkovčeková, Marek Matiaško.

BOBY
Vedúca bobov: Zdenka Žišková
Technický pracovník: Peter Horečný
Technický pracovník: Peter Maľa

Pretekári: Milan Jagnešák, Marián Vanderka, Róbert Kresťanko, Branislav Prieložný, Radovan Hýrešš.

KORČUĽOVANIE

KRASOKORČUĽOVANIE
Tréner: Danuše Lakatošová
Tréner: Vladimír Dvojnikov

Pretekári:
Zuzana Babiaková,Oľga Beständigová, Jozef Beständig

KRÁTKA DRÁHA

Trénerka: Li Jan

Pretekár: Matúš Užák

LYŽOVANIE

Vedúci lyžovania: Peter Kostík
Vedúci behov: René Pretzelmayer
Tréner behov: Ján Ilavský
Tréner kombinácie: Vladimír Frák
Tréner zjazdárov: Jozef Smekal
Asistent: Vladimír Kovár
Tréner zjazdárok: Timotej Zuzula
Asistent: Ján Dubovský
Tréner snoubordingu: Robert Roy Klampfer
Technický pracovník: Štefan Lichoň
Lekárka: Jana Kriššáková
Masér: Matej Gemza

BEH NA LYŽIACH

Pretekári:
Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Jaroslava Bukvajová.

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Pretekár:
Michal Pšenko.

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Pretekári:
Veronika Zuzulová, Michal Rajčan, Ivan Heimschild.

SNOUBORDING

Pretekárka:
Jana Šeďová.


ĽADOVÝ HOKEJ

Vedúci ľadového hokeja: Juraj Široký
Technický vedúci: Igor Nemeček
Generálny manažér: Peter Šťastný
Hlavný tréner: Ján Filc
Asistent trénera: Ernest Bokroš
Tréner brankárov: Vladimír Šťastný
Kondičný tréner: Dušan Benický
Lekár: MUDr. Dalibor Jančovič
Technický pracovník: Samuel Petráš
Masér: Michal Malina

Hráči:
Brankári: Pavol Rybár (Slovan Bratislava), Miroslav Lipovský (MsHK ŠKP Žilina), Ján Lašák (Milwaukee/AHL), Rastislav Staňa (Richmond/ECHL).
Obrancovia: Richard Lintner (MoDo/Švéd.), Ivan Majeský (Ilves Tampere/Fín.), Dušan Milo (HKm Zvolen), Richard Pavlikovský (HV 71/Švéd.), Ladislav Čierny (Č. Budejovice/ČR), Radoslav Hecl, Daniel Babka (obaja Slovan Bratislava), Slavomír Vorobel (HC Košice), Ľubomír Višňovský (Los Angeles Kings/NHL), Zdeno Chára (Ottawa Senators/NHL), Radoslav Suchý (Phoenix Coyotes/NHL), Róbert Švehla (Florida Panthers/NHL), Ľubomír Sekeráš (Minnesota Wild/NHL), Jaroslav Obšut (Hershey/AHL), Peter Smrek (Hartford/AHL).
Útočníci: Róbert Petrovický (Ambri Piotta/Švajč.), Rastislav Pavlikovský (HV 71/Švéd.), Richard Šechný, Jaroslav Török (obaja HKm Zvolen), Peter Pucher (Znojmo/ČR), Róbert Tomík (Sparta Praha/ČR), Richard Kapuš (Slovan Bratislava), Ján Pardavý (Djurgaarden/Švéd.), Radovan Somík (HC Zlín/ČR), Ľubomír Hurtaj (Slovan Bratislava), Ľubomír Sabol (HC Košice), Peter Bondra (Washington Capitals/NHL), Pavol Demitra (St. Louis Blues/NHL), Žigmund Pálffy (Los Angeles Kings/NHL), Miroslav Šatan (Buffalo Sabres/NHL), Jozef Stümpel (Boston Bruins/NHL), Michal Handzuš, Ladislav Nagy (obaja Phoenix Coyotes/NHL), Marián Hossa, Ivan Čiernik (obaja Ottawa Senators/NHL), Marián Gáborík (Minnesota Wild/NHL), Richard Zedník (Montreal Canadiens/NHL), Ľuboš Bartečko (Atlanta Thrashers/NHL), Ronald Petrovický (Calgary Flames/NHL), Vladimír Országh (Nashville Predators/NHL).

SÁNKOVANIE

Vedúci sánkovania: Martin Findura
Tréner: Rastislav Drajna
Tréner: Walter Marx st.

Pretekári:

Walter Marx ml, Ľubomír Mick, Jaroslav Slávik, Veronika Sabolová.

PODPORNÝ TÍM
Roman Buček, Eugen Laczo, Ľudovít Zapletaj, Anton Ihring, Marián Kukumberg, Samuel Roško, Milan Mendel.

ZÁSTUPCOVIA OLYMPIONIKOV
Mária Jasenčáková, Anna Pasiarová

MARKETINGOVÉ A PROTOKOLÁRNE ČINNOSTI SOV
Greg Fasing (konzul SR v USA), Stanislav Kropilák, Eva Vranková

ROZHODCOVIA A DELEGÁTI:

Vladimír Mihálik (hokej), Rudolf Lauff (hokej) Henrieta Hujdušová (hokej), Juraj Okoličány (hokej), Jana Palovičová (lyžovanie), Mária Hrachovcová (krasokorčuľovanie).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.