Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovenská tenistka sa stala postrachom favoritiek

(Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 4. aug 2008 o 08:55

Dominika Cibulková hrala vo finále v Montreale, v novom rebríčku poskočí už do top 20.

MONTREAL, BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková (31. vo WTA) sa stala na turnaji v kanadskom Montreale postrachom favoritiek.

Vyradila štyri nasadené hráčky vrátane svetovej dvojky Jeleny Jankovičovej i šestky Jeleny Dementievovej a vo finále narazila na osmičku Dinaru Safinovú.

V novom rebríčku poskočí Cibulková už do top 20.

Pomohol jej dážď

„V semifinále s Francúzkou Bartoliovou som začala zle, nekoncentrovane. Akoby som stále mala na mysli predchádzajúci duel s Jankovičovou,“ priblížila 19-ročná Bratislavčanka sobotňajší zápas. „Pomohol mi dážď. Prerušil náš súboj po prehratom prvom sete a ja som si v pokoji mohla usporiadať myšlienky.“

Tréner Vladimír Pláteník svojej zverenkyni dôrazne dohovoril, aby hrala svoj tenis - aktívne, s neustálym tlakom na súperku.

„Vzala som si jeho slová k srdcu. Od druhého setu som sa už snažila diktovať tempo,“ vravela Cibulková po výhre 4:6, 6:4, 6:3. Postúpila do svojho druhého finále v kariére, ale prvého v najvyššej kategórii Tier I s dotáciou vyše milión dolárov.

Tento rok v marci hrala na zelenej antuke v Amelia Islande vo finále Tier II s Ruskou Ma­riou Šarapovovou.

Prekračuje plány

Nevysoká slovenská tenistka (161 cm) vzbudila v Kanade obrovskú pozornosť.

„Verím, že výkonmi som si urobila rešpekt aj u hráčok absolútnej svetovej špičky,“ poznamenala. Na začiatku tohto roka vstúpila do prvej päťdesiatky svetového rebríčka, ale o účasti v top 20 ani nesnívala.

„Dominika je ťažkou súperkou,“ potvrdila Cibulkovej slová Ruska Safinová. „Tento týždeň ukázala, že s ňou treba počítať.“

Turnaj na tvrdom povrchu v Montreale bol pre Cibulkovú generálkou na olympiádu v Pekingu. Dnes sa úspešná tenistka vracia domov a už v stredu odletí spolu s deblovou špecialistkou Janette Husárovou do Číny.

Finálový zápas sa skončil po uzávierke tejto strany.


Cibulkovejcesta do finále

1. kolo : Vesninová (Rus.) 6:1, 6:1,,

2. kolo: Dementievová (6-Rus.)

6:4, 6:2,,

Osemfinále: Petrovová (12-Rus.)

7:6, 6:2,,

Štvť finále: Jankovičová (2-Srb.)

7:5, 6:2,,

Semifinále: Bartoliová (10-Fr.)

4:6, 6:4, 6:3,,

Finále Safinová (7-Rus.)

Súvisiace články