Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slovenská televízia začína vysielať zápasy NHL

Sportnet|15. okt 2003 o 22:30

[b]BRATISLAVA [/b]– Zvyšujúcu sa popularitu kanadsko-americkej NHL využila aj Slovenská televízia a od soboty bude takmer každý víkend vysielať zápas mužstva, v ktorom hrajú slovenskí hokejisti. „Je dobré, keď začne televízia zápasy z našej ligy kombinova

BRATISLAVA – Zvyšujúcu sa popularitu kanadsko-americkej NHL využila aj Slovenská televízia a od soboty bude takmer každý víkend vysielať zápas mužstva, v ktorom hrajú slovenskí hokejisti. „Je dobré, keď začne televízia zápasy z našej ligy kombinovať s priamymi prenosmi z NHL. Dodnes nemali všetci fanúšikovia možnosť sledovať NHL, nie každý má kanál Galaxia sport a naozaj kvitujem, že teraz budú môcť NHL vidieť všetci. Fanúšikovia, ktorí vydržia aj v noci, to určite ocenia. Budú mať možnosť sledovať našich najlepších hráčov, ktorých doteraz nevideli hrávať vo svojich kluboch,“ hovorí tréner hokejovej reprezentácie František Hossa.

„V sobotu začíname vysielanie priamych prenosov z NHL zápasom, ktorý sa hrá o jednej v noci nášho času, ale je to atraktívny zápas Montreal – Toronto. Najslávnejšie kanadské derby a v akcii budú dvaja naši – Richard Zedník a Marcel Hossa,“ hovorí člen krízového vedenia STV Andrej Miklánek, ktorý má na starosti šport. Vždy v nedeľu bude repríza večerného alebo nočného zápasu.

Športová kvalita najlepších slovenských hokejistov v NHL je porovnateľná s futbalovými hviezdami Ronaldom, Beckhamom, Zidanem. Hľadiská zámorských štadiónov na zápasoch zaplavujú ľudia oblečení v dresoch Pálffyho, Bondru, Demitru.

„Pre nás bude najatraktívnejší asi novembrový zápas Los Angeles – St. Louis, kde môže nastúpiť šesť Slovákov. Snažíme sa vyberať zápasy, ktoré sa začínajú okolo devätnástej hodiny nášho času, ale pri takýchto zápasoch budeme robiť výnimky a odvysielame nočné priame prenosy. Zápasy vyberáme z ponuky, ktorá príde s mesačným predstihom, takže zatiaľ máme vybrané štyri,“ hovorí Miklánek.

Podľa neho na budúci rok hrozí v NHL štrajk hráčov a je pravdepodobné, že ďalšia sezóna sa neodohrá. „Okrem toho jedna generácia našich hráčov je v súčasnosti v najlepších rokoch, ťahajú svoje mužstvá, preto to asi bude pre slovenských divákov dosť atraktívne.“

STV kúpila práva zatiaľ na tridsať zápasov, na konci sezóny pribudnú zápasy z finále o Stanley Cup. Doteraz ho získal iba jeden slovenský hokejista Jiří Bicek, ktorý slávnu trofej tento rok ukázal aj na Slovensku. „Jednoznačne cítiť, že slovenskí športoví fanúšikovia žijú s NHL. Keď sme zverejnili, že budeme vysielať NHL, okamžite prišli stovky ohlasov, 99 percent z nich bolo pozitívnych.“ Zápasy budú komentovať zo štúdia v Bratislave.

Súvisiace články