Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Slovenská štafeta sa otestovala, tréner spokojný

SITA|Publikované 5. feb 2007 o 17:38

ŠTRBSKÉ PLESO 5. februára (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia v behu na lyžiach sa v pondelok vrátila zo švajčiarskeho Davosu, kde počas uplynulého víkendu ...

ŠTRBSKÉ PLESO 5. februára (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia v behu na lyžiach sa v pondelok vrátila zo švajčiarskeho Davosu, kde počas uplynulého víkendu absolvovali jej členovia preteky Svetového pohára. V sobotu sa blysol výkonom i výsledkom Ivan Bátory, ktorý na 15 km voľnou technikou skončil na výbornom 9. mieste. "Ivan zabehol svoje maximum voľnou technikou za posledných päť rokov," začal svoje hodnotenie tréner Peter Bartoň a pokračoval: "Na Martinovi Bajčičákovi sa prejavili zdravotné problémy, ktoré mal už pred týždňom na pretekoch v estónskom Otepää, jednoducho nebol v takej fyzickej pohode, aby mohol podať maximálny výkon. Michal Malák zabehol v sobotu veľmi slušne, aj keď sám tvrdí, že to mohlo byť ešte lepšie, ale netrafil správny výber lyží. Jeho štyridsiate tretie miesto je dôkazom, že už sa etabloval v tej širšej svetovej špičke," pochválil svojich zverencov ich kormidelník. V nedeľu to isté trio doplnené ešte len 19-ročným juniorom Františkom Janečkom nastúpilo na preteky štafiet. Bola to obnovená premiéra slovenskej bežeckej štafety vo SP po dlhom čase. V zložení Ivan Bátory a František Janečko na klasických úsekoch a Martin Bajčičák s Michalom Malákom na skejtových by chceli štartovať aj na blížiacich sa majstrovstvách sveta v japonskom Sappore (22. februára - 4. marca). Skončili na 13. mieste, keď za víťaznými Rusmi zaostali o 4:55,4 min. "Bola to taká naša prvá skúška pred majstrovstvami sveta v Japonsku. Chceli sme otestovať zloženie štafety, či to vôbec bude fungovať. Aj keď sme skončili až na trinástom mieste, myslím, že tento náš štart splnil to, čo sme od neho očakávali. Ja by som výsledok nezatracoval, nebol to prepadák v tom zmysle, že by sme za najlepšími priepastne zaostali. Ak však chceme v budúcnosti počítať so štartom v pretekoch absolútnej svetovej špičky, bol to pre všetkých dôležitý krok. Boli sme jediný tím, ktorý mal vo svojom strede takého mladého pretekára, akým je František Janečko. Ja verím, že do majstrovstiev sveta všetci ešte zvýšia svoju výkonnosť a v Sappore si hanbu neurobíme," zakončil Peter Bartoň. Slovenskí reprezentanti sa budú do 14. februára pripravovať na Štrbskom Plese, potom odlietajú z Viedne do dejiska šampionátu.