Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovenská rodáčka Grothová podľahla na Roland Garros Jankovičovej

SITA|Publikované 30. máj 2009 o 18:34

Slovenská rodáčka reprezentujúca Austráliu Jarmila Grothová podľahla v 3. kole dvojhry na parížskom grandslamovom turnaji Roland Garros srbskej tenistke Jelene Jankovičovej.

Paríž. Slovenská rodáčka reprezentujúca Austráliu Jarmila Grothová podľahla v 3. kole dvojhry na parížskom grandslamovom turnaji Roland Garros srbskej tenistke Jelene Jankovičovej za 66 minút 1:6, 1:6.

Jedna zo spolufavoritiek na celkový triumf, piata nasadená Jankovičová, urobila 16 nevynútených chýb oproti dvojnásobku "kazov" na strane súperky a až sedemkrát jej vzala podanie. Dvadsaťštyriročná Srbka bola v Paríži v ostatných dvoch rokoch v semifinále a zrejme tam mieri aj do tretice.

Dvadsaťdvaročná bratislavská rodáčka Grothová (za slobodna Gajdošová, 73. v rebríčku WTA) dosiahla postupom do 3. kola svoje miestne singlové maximum v Paríži. "Celkovo to pre mňa bol solídny turnaj, ale dnes som veľmi nespokojná. Keď máte zlý deň, nedá sa vzdorovať natoľko kvalitej súperke, akou je Jelena," uviedla J. Grothová pre agentúru SITA a pokračovala: "Bolo tam viacero stavov po tridsať, nejaké zhody, mala som brejkbaly a určité šance, ale doležité loptičky som nezvládala. Každý je zdolateľný, keď však chcete poraziť tenistku, ktorá už bola svetovou jednotkou, musíte hrať naozaj dobre. Mne sa to, žiaľ, v tomto zápase nepodarilo."

Súvisiace články