Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenská reprezentácia vyhrala Valach Open vo Vsetíne

Skúsený reprezentant. Marián Žigala si na Valach Open zahral s mladíkmi z Revúcej. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 22. júl 2009 o 22:00

Slovenská nohejbalová reprezentácia potvrdila dominantné postavenie aj na turnaji Valach Open vo Vsetíne. Po týždňovom sústredení na Morave sa tri slovenské trojice predstavili na medzinárodnom turnaji a A-tím Slovenska sa domov vracal s víťaznou trofejou

.


KOŠICE. Na turnaji Valach Open 2009 štartovali trojice z Česka, Slovenska a Švajčiarska. Trinásty ročník a stal korisťou slovenských reprezentantov. Hráči DPMK Košice Patrik a Martin Perunovci spoločne s Jánom Brutovským sa prebojovali až do finále a tam bez problémov zdolali Modřice.

Ideálne podmienky

Pred turnajom sa deväť slovenských reprezentantov pod vedením trénera Jaroslava Žigalu pripravovalo na sústredení vo Vsetíne. Kormidelník si nevedel vynachváliť tamojšie podmienky. "Okrem počasia bolo všetko ideálne. Perfektný penzión, strava, vedľa k dispozícii kurt. A keď pršalo, tak sme mali vybavenú aj halu," povedal Žigala.

Makara zranený

Pôvodne mal byť na sústredení a aj v prvom tíme Richard Makara, no plány sa zmenili. "Rišo sa ospravedlnil pre zranenie. S Perunovcami tak hral Brutovský a ja som dodatočne povolal na zraz Dušana Ifku z Hlohovca, ktorý inak hráva za Vsetín."

Takmer slovenské finále

Na Valach Open mohlo byť aktuálne aj slovenské finále. No trio Ižol, Stupák, Ifka semifinálový duel nezvládlo. "Hrali dobre, no postúpili Modřice. Tie však potom vo finále nestačili na Perunovcov s Brutovským. Je však pravdou, že Pelikán nemal pri sebe takých kvalitných spoluhráčov ako zvyčajne. Náš B-tím potom v stretnutí o tretie miesto podľahol domácemu Vsetínu."

Premiéra Revúčanov

Hanbu neurobilo ani trio v zložení Peter Kozlík, Ján Kilík a Marián Žigala. "Zo skupiny postúpili z druhého miesta. Hrali potom baráž o postu do semifinále. Nepostúpili len o skóre. No bol som s nimi spokojný. Na to, že pre Kilík a Kozlíka to bola premiéra na takom podujatí. Juniorskí majstri sveta z Revúcej nastupovali so skúseným Mariánom Žigalom. Akurát príjem im haproval. Vidieť však, že v Revúcej sa dala dokopy dobrá nohejbalová partia."

Šacung bez Perunovcov

Tréner Jaroslav Žigala mal pre najlepšie trio pripravený program aj na najbližší víkend. V Prahe sa koná tradičný letný turnaj Šacung. No bude bez Slovákov. "Martin Perun je otcom a v sobotu má krstiny, na ktorých bude aj jeho brat Patrik. Takže po rokoch sa Šacungu nezúčastnia. V auguste je potom voľno, hráči si budú môcť odpočinúť, dovolenkovať," dodal tréner.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.