Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenská reprezentácia bez Jalčovej i Nagyovej!

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Košice - Po tom, čo sa účasti v reprezentačnom kolektíve Slovenska vzdala Zuzana Škvareková, mal mať basketbalový klub Delta V.O.D.S. v národnom tíme

v nadchádzajúcom kvalifikačnom bloku v boji o postup na ME 2003 zastúpenie zásluhou Ivany Jalčovej a Agnesy Nagyovej. Napokon sa však ani jedna z týchto basketbalistiek v drese s dvojkrížom na hrudi nepredstaví. Dôvod? Hráčky reprezentovať chceli, ale generálny manažér Delty Daniel Jendrichovský im odchod na akciu národného družstva umožnil len za určitých podmienok, a tak sa hráčky chtriac-nechtiac rozhodli za takýchto okolností radšej nikam necestovať a ostať v Košiciach.

"Hráčkam som jednoznačne povedal, že ak chcú ísť do reprezentácie, môžu, ale iba na vlastné riziko. Oboznámil som ich s tým, že v prípade, ak sa im v národnom tíme niečo stane, nebudú v klube dostávať peniaze podľa dohodnutých podmienok. Ja totiž nemám zo strany reprezentácie žiadnu záruku, že dostanem zopdpovedajúcu náhradu, ak by sa na akcii zranili," vyjadril svoj postoj D. Jendrichovský a dodal, že rovnako sa klub zachová aj v budúcnosti. "Jednoznačne. Aspoň do doby, kým bude situácia taká, že budem financovať tento šport a robiť od rána do večera na tom, aby sme mohli hrať európsky pohár i ligu na serióznej úrovni. Stále si myslím, že je to záležitosť komerčného prístupu a prečo by som mal pustiť svojich zamestnancov niekde, keď za to nielenže nič nemám, ale ešte to aj zvyšuje cenu týchto hráčok, takže o rok by som im musel dávať ešte viac peňazí, lebo sú to slovenské reprezentantky a ich trhová cena závrartným spôsobom vzrastie."

Jalčová i Nagyová chceli reprezentovať, no za takýchto okolností si to rozmysleli. Keď ich D. Jendrichovský s postojom klubu oboznamoval, pochopiteľne, neboli vôbec nadšené. "Najprv boli veľmi sklamané a zdesené. Keď sa však šli poradiť, jasne povedali, že za týchto podmienok do reprezentácie nejdú, pretože nebudú znášať takéto riziko, ktoré by nastalo v prípade ich zranenia," dodal D. Jendrichovský.

Hráčky tak prišli o šancu ukázať sa v najcennejšom drese a slovenský basketbal má o dôvod na zamyslenie navyše. Otázka finančného vzťahu medzi reprezentáciou a klubmi sa totiž týmto postojom košického klubu znovu stáva nanajvýš aktuálnou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.