Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slovenská lyžiarska asociácia môže čerpať finančné prostriedky, ubezpečil minister

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vlani očarila lyžiarsky svet. (Autor: SME/Gabriel Kuchta)
SITA|Publikované 24. okt 2016 o 17:17

Minister Peter Plavčan mal stretnutie s vedením Slovenskej lyžiarskej asociácie.

BRATISLAVA. Pondelkové stretnutie ministra školstva Petra Plavčana s vedením Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) bolo ústretové a konštruktívne.

Myslí si to šéf lyžiarov František Repka. Vyzdvihol najmä snahu ministra ako aj hlavného kontrolóra športu vyriešiť situáciu s vedením SLA v prospech športu a športovcov.

"Oceňujem ústretový prístup a ochotu pána ministra veci riešiť. Vykonzultovali sme si naše stanoviská a zhodli sme sa na tom, že podstatné je riešiť situáciu v záujme športu a športovcov. Stretnutie hodnotím ako veľmi konštruktívne,“ povedal prezident SLA František Repka.

Na stretnutí s ministrom a hlavným kontrolórom športu sa Repka zúčastnil spolu s členmi krízového štábu SLA. Témou stretnutia bolo aj financovanie zo strany ministerstva.

Prvý muž slovenského školstva Plavčan potvrdil, že lyžiari sú oprávnení čerpať prostriedky na najbližšiu zimnú sezónu.

“Aj na základe prísľubu od ministra školstva chcem v tejto súvislosti ubezpečiť všetkých členov SLA ako aj verejnosť, že dokážeme plnohodnotne zabezpečiť pre našich športovcov zimnú sezónu 2016/2017,“ uviedol František Repka.

František Repka. (Autor: TASR)

O ďalšom spoločnom postupe budú na úrovni pracovných skupín rokovať zástupcovia SLA s ministerstvom školstva už na budúci týždeň.

"Aj v tomto prípade nás pán minister uistil, že budeme hľadať spoločný konsenzus. Myslím si, že sme na dobrej ceste,“ zhodnotil na záver Repka.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.