Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Slovenská légia LA úradovala v Pittsburghu, premiéra pre Štrbáka a Svatoša

TASR|11. okt 2003 o 08:41

New York 11. októbra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu ďalšími piatimi stretnutiami, do ktorých sa zapojilo jedenásť slovenských ...

New York 11. októbra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu ďalšími piatimi stretnutiami, do ktorých sa zapojilo jedenásť slovenských hokejistov s celkovou bilanciou šesť bodov (1+5). V Pittsburghu sa bodovo presadili traja členovia štvorčlennej slovenskej légie z Los Angeles Kings, ktorí zvíťazili v Mellon Arene nad Penguins 3:0. Najvýraznejšie, gólom a asistenciou, Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel a Ľubomír Višňovský pridali po bode za asistencie.

Premiérové zápisy v najprestížnejšej hokejovej súťaži zaznamenali Martin Štrbák z LA, ktorý sa ako jediný Slovák v drese kráľov bodovo nepresadil a Marek Svatoš z Colorada, ktoré doma deklasovalo Chicago 5:0.

Výsledky: Tampa Bay - Boston 5:1, Minnesota - NY Rangers 5:3, Colorado - Chicago 5:0, Pittsburgh - Los Angeles 0:3 (Pálffy 1+1, Višňovský 0+1, Stümpel 0+1), Phoenix - St. Louis 2:1 po predĺžení (Nagy 0+1, Demitra 0+1)

Súvisiace články