Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Slovenská dvadsiatka na ME podľahla Bielorusom a skončila šiesta - ROZŠ

TASR|18. aug 2006 o 23:00

Innsbruck 17. augusta (TASR) - Slovenskí hádzanári do 20 rokov obsadili na majstrovstvách Európy v rakúskom Innsbrucku v konečnom poradí šiestu priečku.

V záverečnom vystúpení na šampionáte zverenci trénera Zoltána Heistera v boji o 5. priečku podľahli bieloruským rovesníkom 29:35 a zopakovali tak svoje umiestenie spred dvoch rokov z ME kadetov z Belehradu, ktoré znamená rekordne najvyššiu pozíciu slovenskej mužskej hádzanej na vrcholnom podujatí.

Slovenská dvadsiatka pritom ešte v prvom polčase vyhrávala až o štyri góly a aj do druhého dejstva ešte išla s tesným náskokom 15:14, po obrátke sa však proti unavenému tímu, v ktorom chýbali zranené opory Csaba Szücs i Michal Urban, Bielorusi dokázali ľahko presadiť a už v prvej polovici druhého dejstva rozhodli o zisku piatej priečky. Slovákom sa tak nepodarilo zopakovať zatiaľ najúspešnejší výsledok slovenskej hádzanej - piate miesto, ktoré získali vlani na šampionáte do 17 rokov vo Viedni slovenské kadetky.

SR - Bielorusko 29:35 (15:14)

Zostava a góly SR: Paul, Barta, Zechmeister, Baláž 2, Mikuš 4, Kolesár 2, Gamrat 6, Baďura 2, Géci 1, Mišenčík 1, Petro 1, Kovačech 1, Mikéci 7/2, Marek Urban 2

Súvisiace články