Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slovenská 20-tka vyrazila na ME bez Zechmeistera, brankár stratil pas

TASR|9. aug 2006 o 14:48

Bratislava 9. augusta (TASR) - Slovenská reprezentácia hádzanárov do 20 rokov odcestovala v stredu ráno z Bratislavy do rakúskeho Insbrucku, kde ju už ...

Bratislava 9. augusta (TASR) - Slovenská reprezentácia hádzanárov do 20 rokov odcestovala v stredu ráno z Bratislavy do rakúskeho Insbrucku, kde ju už od štvrtka budú čakať majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Zoltána Heistera v B-skupine postupne narazia na rovesníkov z Lotyšska, Španielska a Dánska, z každej zo štyroch štvorčlenných skupín do štvrťfinálovej fázy postúpia iba po dva najlepšie tímy.

"Žreb nás priradil do veľmi náročnej skupiny a naše postupové šance vidím 50:50," vyhlásil Heister a pokračoval: "S Lotyšskom sme prehrali v aprílovej kvalifikácii vo Švajčiarsku, no neúspech nás vtedy našťastie nestál postup. Naopak Španieli sa nám budú chcieť revanšovať, lebo pred dvoma rokmi sme práve na ich úkor postúpili na ME do 18 rokov z kvalifikačného turnaja na ich pôde v Granollers. Dánov netreba zvlášť predstavovať - svoju príslušnosť k abolútnej špičke potvrdili v posledných rokoch bronzovými medailami z MS i ME."

Slovenskému koučovi sa hlásili všetky opory tímu, v stredu ráno sa však o vzruch pred odchodom postaral bratislavský gólman Marek Zechmeister, ktorému zmizli všetky doklady vrátane pasu a po vybavení nových dokumentov ho čaká cesta do dejiska šampionátu na vlastnú päsť.

Heister patrí medzi najúspešnejších mládežníckych trénerov na Slovensku - kadetskú alebo juniorskú reprezentáciu úspešne previedol už cez štyri kvalifikácie v poradí a na ME do 18 rokov v Belehrade v roku 2004 získal pre Slovensko doteraz najvyššie umiestnenie mužského výberu na vrcholnom podujatí v samostatnej ére - šiestu priečku.

Nominácia SR 20:

brankári: Teodor Paul (1. MHK Košice), Róbert Barta, Marek Zechmeister (obaja ŠKP Bratislava)

pivoti: Andrej Petro (Ivry/Fr.), Juraj Géci (Tatran Prešov)

krídla: Marek Kovačech (HC THP Topoľčany), Marek Urban, Martin Kolesár (obaja 1. MHK Košice), Marek Mišenčík (ŠK Bratislava)

spojky: Michal Urban (Tatran Prešov), Lukáš Gamrad (Györ/Maď.), Csaba Szücs (Erlangen/Nem.), Dušan Baďura, Boris Mikuš, Marek Mikéci (všetci ŠKP Bratislava), Maroš Baláž (1. MHK Košice)

Program B-skupiny:

štvrtok 10. augusta: Dánsko - Španielsko (18.00), SR - Lotyšsko (20.00)

piatok 11. augusta: Lotyšsko - Dánsko (18.00), Španielsko - Slovensko (20.00)

sobota 12. augusta: Dánsko - Slovensko (18.00), Španielsko - Lotyšsko (20.00)

Súvisiace články