Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Slovenky získali na ME v curlingu bronz v B-kategórii

TASR|10. dec 2011 o 10:21

Tituly majstrov Európy v curlingu si na šampionáte v Moskve vybojovali Nóri a Škótky. Nóri obhájili svoj minuloročný triumf.

MOSKVA.

V dramatickom finálovom dueli zdolali svojich odvekých rivalov Švédov 7:6. Škótky nečakane hladko zvíťazili nad minuloročným i šampiónkami Švédkami 8:2, súboj im Švédky vzdali už po ôsmom ende.

Nečakaný úspech zaznamenali Slovenky v zostave Zuzana Axamítová, Zuzana Malcevová, Gabriela Kajanová a Martina Kajanová. V stretnutí o bronzové medaily v B-divízii zdolali Poľky 7:6. Pred záverečným endom ešte prehrávali 5:6, poslednú hru však vyhrali 2:0 a tešili sa z malej senzácie.

V B-divízii boli totiž nováčikom a do ruskej metropoly cestovali s cieľom udržať sa v tejto kategórii. Nakoniec bol z toho takmer senzačný postup medzi absolútnu elitu, z B-divízie postupovali prvé dve družstvá, pred nimi skončili Maďarky a Fínky. V celkovom poradí patrí Slovenkám 13. pozícia.

ico

Výsledky:

A-divízia:

MUŽI:

Finále: Nórsko - Švédsko 7:6

Konečné poradie: 1. Nórsko, 2. Švédsko, 3. Dánsko, 4. Česko, 5. Škótsko, 6. Švajčiarsko, ... 24. (14. miesto v B-divízii) Slovensko

ŽENY:

Finále: Švédsko - Škótsko 2:8 - ukončené po 8. ende

B-divízia:

Zápas o 3. miesto: Poľsko - Slovensko 6:7

Konečné poradie: 1. Škótsko, 2. Švédsko, 3. Rusko, 4. Dánsko, 5. Nemecko, 6. Taliansko, ... 13. (3. miesto v B-divízii) Slovensko

Súvisiace články