Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Slovenky zdolali Poľsko 30:19

TASR|28. mar 2003 o 20:55

Selb 28. marca (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sa vo svojom štvrtom vystúpení na jubilejnom 30. ročníku turnaja O štít mesta Cheb dočkali ...

Selb 28. marca (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sa vo svojom štvrtom vystúpení na jubilejnom 30. ročníku turnaja O štít mesta Cheb dočkali prvého víťazstva, keď v nemeckom Selbe zdolali v skupine o 5. - 8. miesto Poľsko presvedčivo 30:19.

Svoje účinkovanie na turnaji zakončia zverenky trénera Vojtěcha Mreša v sobotu proti exotickému súperovi z Číny. Pre Slovenky slúži podujatie ako príprava na druhú fázu kvalifikácie o postup na MS 2003 proti Srbsku a Čiernej hore.

SLOVENSKO - Poľsko 30:19 (17:7)

zostava a góly SR: Kodayová, Školková - Hrabovská 3/2, Glankovičová 4/1, Caltíková 4, Stuparičová 4, Šimáková 4, Sedláková, Šalatová 5, Dubajová 1, Banková, Fečová 2, Kundrátová, Kuťková 3 - najviac gólov: Czapková 9/3, Miedwiedzová 3, vylúčení: 6:4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 300 divákov

Slovenky nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť predchádzajúce nevýrazne vystúpenia a od úvodných minút na palubovke dominovali, keď hrali dôrazne v obrane a vychádzala im aj streľba. Už v priebehu prvého polčasu si vypracovali rozhodujúci desaťgólový náskok, ktorý po zmene strán udržiavali. V drese Marešovho družstva dostali postupne príležitosť všetky hráčky, strelecky sa najviac darilo Šalatovej - autorke piatich gólov.