Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenky zdolali na turnaji Lucardi Cup 2002 Chorvátsko 32:30

TASR|Publikované 26. okt 2002 o 14:06

Rotterdam 26. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame nad reprezentáciou Chorvátska ...

Rotterdam 26. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame nad reprezentáciou Chorvátska 32:30. Zverenky trénera Vojtěcha Mareša tak zaknihovali druhý triumf na tomto podujatí, keď v piatkovom dueli zdolali Bielorusko 29:20.

V poslednom stretnutí sa Slovenky stretnú v nedeľu s bývalými Marešovými hráčkami - hádzanárkami Česka.

Chorvátsko - SR 30:32 (14:20)

najviac gólov: Bilobeková 7, Arslanagičová a Pensová po 6. Zostava a góly SR: Kodayová, Školková - Tóthová 1, Šalatová, Glankovičová 6, Hrabovská 4, Kormanová 3, Fečová, Dubajová 9, Sedláková, Flašková 5, Stuparičová 2, Caltíková 2, Kundrátová, 7 m hody: 7/7 - 8/8, vylúčenia: 5:11, Rozhodcovia: Meijer a Verjans (Hol.), 500 divákov.

Slovenky boli v prvom polčase lepším tímom, vychádzala im streľba a do kabín odchádzali so šesťgólovým náskokom. V druhom dejstve však Chorvátky začali postupne sťahovať, využívali početnú výhodu a podarilo sa im dokonca vyrovnať na 27:27. V hektickom závere však napokon slovenské reprezentantky strhli víťazstvo na svoju stranu, keď gólom Glankovičovej definítívne zlomili odpor súperiek.

Vojtěch Mareš, tréner SR: "Dievčatá musím pochváliť za bojovný a kolektívny výkon, vďaka ktorému doslova vydreli víťazstvo. Prvý polčas sa niesol jednoznačne v našej réžii, v druhom dejstve však začali úradovať holandskí rozhodcovia, ktorí veľmi prísne trestali naše obranné zákroky a takmer stále sme hrali v oslabení. Chvíľami sme mali pocit, akoby sme neboli na hádzanárskom, ale basketbalovom zápase. Ku cti družstva slúži, že sa dokázalo vyrovnať s touto zložitou situáciou a napokon triumfovať."