Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Slovenky vykročili bez straty setu

Sportnet|18. apr 2006 o 00:00

PLOVDIV - Tenistky Slovenska vykročili na cestu k postupu do II. svetovej skupiny Pohára federácie tou správnou nohou. Vo včerajšom úvodnom zápase ...

Slovenská reprezentantka Daniela Hantuchová odvracia bekhendovým úderom loptičku vo včerajšom zápase s Luxemburčankou Kremerovou v Plovdive. Hantuchová zvíťazila 6:3, 6:3. FOTO - ONDREJ GAJDOŠ

PLOVDIV - Tenistky Slovenska vykročili na cestu k postupu do II. svetovej skupiny Pohára federácie tou správnou nohou. Vo včerajšom úvodnom zápase euro-africkej zóny zdolali v Plovdive Luxembursko 3:0. Ďalšími súperkami nášho tímu v skupine A sú Holandsko (dnes od 10.00 h miestneho času) a Fínsko. Víťaz skupiny postupuje do semifinále a obaja finalisti sa kvalifikujú do júlovej baráže o postup do II. svetovej skupiny. Na turnaji v Plovdive hrá dovedna 17 družstiev.

O prvý bod nášho tímu sa zaslúžila juniorka Magdaléna Rybáriková (285. vo svetovom rebríčku), keď za 63 minút zdolala v súboji dvojok Mandy Minellovú (247.) 6:3, 6:3. Sedemnásťročná rodáčka z Piešťan začala na antukovom dvorci trochu nervózne, v treťom geme jej súperka prelomila podanie a Rybáriková prehrávala 1:2. Potom sa však naša tenistka dostala do svojho rytmu, obrátila skóre na 4:2 a až do konca mala vývoj pod kontrolou. Vo výmenách zo základnej čiary bola Rybáriková tvrdšia i presnejšia.

V druhej dvojhre nastúpila po trojročnej reprezentačnej prestávke Daniela Hantuchová (16.). So snaživou tridsiatničkou Anne Kremerovou (141.) mala v poludňajšej páľave dostatok trpezlivosti vo výmenách a získavala dôležité fiftíny. V prvom sete sa súperky ťahali do stavu 3:3, potom získala Hantuchová tri gemy za sebou. V druhom sete prehrávala naša tenistka 0:1 aj 1:2, no obrátila na 4:2 a vývoj už nepustila z rúk.

Hantuchová bola najlepšia hráčka na dvorci aj v záverečnej štvorhre, po jej boku sa po polročnej prestávke zapríčinenej zranením kolena vrátila na dvorce Janette Husárová. Naša dvojica zvíťazila nad párom Claudine Schaulová, Mandy Minellová 6:2, 6:4, takže Slovensko nestratilo na Veľkonočný pondelok ani set.

Slovensko - Luxembursko 3:0. Jednotlivé zápasy: Rybáriková - Minellová 6:3, 6:3, Hantuchová - Kremerová 6:3, 6:3, Husárová, Hantuchová - Schaulová, Minellová 6:2, 6:4. Druhý zápas: Holandsko - Fínsko 3:0. Poradie v skupine: 1. - 2. Slovensko a Holandsko 1 víťazstvo (skóre 3:0), 3. - 4. Luxembursko a Fínsko 0 víťazstiev (0:3).

Súvisiace články