Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovenky vyhrali v Česku ROZŠÍRENÉ: Mareš i Zerzáň spokojní s výsledkom

TASR|Publikované 12. nov 2002 o 19:08

Olomouc 12. novembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zvíťazili v generálke pred prvou fázou kvalifikácie na MS 2003 v Chorvátsku v Olomouci ...

Olomouc 12. novembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zvíťazili v generálke pred prvou fázou kvalifikácie na MS 2003 v Chorvátsku v Olomouci nad domácim Českom 26:23, odveta je na programe v stredu v Šuranoch.

Česko - Slovensko 23:26 (12:15)

najviac gólov: Valová a Fischerová po 5, Čumplová 4 - Zostava a góly SR: Kodayová, Kudročová - Mravíková 2, Uhráková 2, Caltíková 4, Hrabovská 3, Fečová 1, Flašková 4, Tóthová, Vlčková 3, Dubajová 2/1, Kormanová, Šalátová 4, Stuparičová 1, rozhodovali: Macharáček a Dostál, 7 m hody 4/1 - 2/1, vylúčení 1:2, 600 divákov.

Slovenkám vyšiel úvod stretnutia, keď rýchlo viedli 3:0 a náskok si udžiavali takmer celý prvý polčas. Hoci sa Češkám podarilo vyrovnať na 11:11, v závere úvodného dejstva zverenky trénera Vojtěcha Mareša svojmu súperovi opäť ušli a do kabín išli s trojgólovým náskokom. V druhom dejstve Slovenky vďaka dôraznej obrane a rýchlym protiútokom viedli už 19:14 a víťazstvo z rúk nepustili.

Vojtěch Mareš, tréner SR: "S výkonom dievčat som spokojný, hoci v našej hre sa vyskytli určité rezervy, ktoré sa prejavili pri realizácii niektorých rýchlych protiútokoch i v koncovke. Oproti zápasu s Rakúskom do tímu pribudli Mravíková a Uhráková, ktorým chvílu trvalo, kým sa s družstvom zohrali. Po dnešnom zápase už začínam mať jasno v otázke zloženia kádra pre prvú fázu kvalifikácie MS. Myslím si, že Češky boli dobrým springpartnerom a zápas splnil svoj účel."

Jíři Zerzáň, tréner ČR: "S výsledkom som spokojný, pretože som sa obával, že nám Slovenky po vysokom víťazstve nad Rakúskom dajú lekciu. S hrou mojich zvereniek však už spokojnosť vyjadriť nemôžem. Ukázalo sa, že sme v úplne inej fázy prípravy, ako slovenské družstvo. Musím priznať, že ak by ma s trénerom Marešom neviazali priateľské vzťahy, oba duely so Slovenskom by sa pravdepodobne v tomto termíne vôbec neuskutočnili."

la mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.