Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slovenky vyhrali nad Fínkami suverénne 3:0

SITA|Publikované 19. apr 2006 o 13:03

PLOVDIV 19. apríla (SITA) - Slovenské tenistky zakončili svoje vystúpenie v A-skupine plovdivského turnaja euroafrickej zóny Pohára federácie suverénnym víťazstvom nad Fínskom 3:0. Oba tímy nastúpili ...

PLOVDIV 19. apríla (SITA) - Slovenské tenistky zakončili svoje vystúpenie v A-skupine plovdivského turnaja euroafrickej zóny Pohára federácie suverénnym víťazstvom nad Fínskom 3:0. Oba tímy nastúpili bez svojich jednotiek Daniely Hantuchovej resp. Emmy Laineovej, pričom absencia prvej fínskej hráčky sa ukázala ako rozhodujúca. V stretnutí, ktoré odohrali mladé Slovenky takmer v tréningovom tempe, získala prvý bod Dominika Cibulková po hladkom víťazstve nad Katarinou Tuohimaovou 6:2, 6:1. Druhý bod pridala v pohode hrajúca Magdaléna Rybáriková, ktorá nadelila Piii Suomalainenovej dvoch kanárov. O výsledkový účet na 3:0 sa postaralo duo Cibulková - Rybáriková vo štvorhre, keď zdolalo pár Suomalainenová - Tuohimaová 6:3, 6:2.

Slovensko vyhralo A-skupinu v Plovdive bez straty bodu, keď postupne zdolalo Luxembursko (3:0), Holandsko (2:1) a napokon aj Fínsko (3:0). Zverenky kapitána Mojmíra Mihala čakajú teraz dva dni voľna a v sobotu potom rozhodujúci zápas o postup do baráže o účasť v II. svetovej skupine. Meno súpera ešte nepoznajú. Slovenky ako najvyššie nasadené na turnaji by však mali nastúpiť proti tímu, ktorý má z ďalšieho, zatiaľ neznámeho, tria postupujúcich zo skupín najhorší renking v aktuálnom rebríčku krajín v Pohári federácie.

Slovensko - Fínsko 3:0 - konečný stav

Dominika Cibulková - Katarina Tuohimaová 6:2, 6:1 za 88 minút

Cibulková (398. vo WTA) si v Plovdive po debli vyskúšala aj singla a so slabučkou súperkou (Fínke patrí v renkingu WTA až 885. priečka) nemala vážnejšie problémy. Tuohimaová slabo podávala a počas zápasu poriadne nenašla úderový rytmus. Po všetkých stránkach lepšej Slovenke sa najviac v stretnutí priblížila na 2:3 v I. sete. Od tejto chvíle už Cibulková dovolila súperke uhrať jediný gem. Talentovaná slovenská tenistka upravila svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre na 1:1.

Dominika Cibulková: "Veľmi sa teším z prvého víťazného zápasu vo Fed Cupe. Súperku som vôbec nepoznala, tak som len nastúpila a hrala. Bol to taký normálny zápas, nič extra. Uhrávala som si svoje body a to bolo dôležité. Na začiatku som bola trochu nervózna, počas zápasu som sa však uvoľnila a potom to už bolo v pohode."

Magdaléna Rybáriková - Piia Suomalainenová 6:0, 6:0 za 45 minút

Slovenská tenistka bola proti 658. hráčke sveta vysokou favoritkou a aj to potvrdila. Za trištvrtehodinku sfúkla Suomalainenovú, keď jej nedovolila uhrať ani gem. Rybáriková tak vyhrala v Plovdive aj tretiu svoju dvojhru a na turnaji euroafrickej zóny Pohára federácie má zatiaľ stopercentnú bilanciu.

Magdaléna Rybáriková: "Bol to z môjho pohľadu jednoznačný zápas. Ešte počas prvého setu som čakala, že Fínka niečo vymyslí a začne hrať lepšie. Nič podobné však neprišlo. Tréning to nebol, ale myslím si, že súperka dnes nemala šancu. Ani si nepamätám, kedy som naposledy vyhrala 6:0, 6:0. Bolo to však už viackrát."

Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková - Piia Suomalainenová, Katarina Tuohimaaová 6:3, 6:2 za 63 minút

Štvorhra bola na rozdiel od predchádzajúcich dvojhier trochu vyrovnanejšia. V I. sete sa mladé slovenské duo dostalo do rozhodujúceho náskoku na 4:1 a za stavu 5:3 pri Rybárikovej servise potvrdilo zisk setu. Slovenské juniorky sa vhodne dopĺňali, Rybáriková bola úspešnejšia na sieti a Cibulková ju podporovala údermi zozadu. Druhý set vyhrali Slovenky hladko 6:2, keď zápas úspešne zakončili pri podaní Cibulkovej.

Mojmír Mihal (kapitán): "Nedá sa povedať, že Fínky boli slabé. Naše mladé hráčky sú v danej chvíli lepšie, ale na dvorci to vždy treba potvrdiť. Myslím si, že baby sa zhostili svojej dnešnej úlohy výborne. V prvej dvojhre bola Dominika Cibulková trochu nervózna, ale neskôr sa uchytila a hrala uvoľnene. Druhý zápas bol jednoznačnou záležitosťou Magdy Rybárikovej. Ukázala, že má obrovský potenciál. Štvorhra bola skôr úsmevná. Naše hráčky už neboli tak sústredené, napriek tomu mali réžiu vo svojich rukách. ale aspoň si dobre zahrali. Teraz máme dva dni voľna a okrem iného budeme sledovať aj potenciálnych súperov pre rozhodujúci zápas o postup."