Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovenky vstupujú v Košiciach do novej fázy

Sportnet|Publikované 30. okt 2006 o 23:00

Košice Aj keď v Košiciach nemá ženská hádzaná ružiach ustlané, predsa sa jej dostalo tej pocty, že môže počas tohto týždňa v hádzanárskej hale vo

VŠA privítať reprezentačné družstvo žien Slovenska a Maďarska. Po piatich rokoch nezáujmu sa vlani opäť Košice prihlásili do II. ligy, ktorú úspešne zvládli a vybojovali si účasť v prvej lige. V nej si po šiestich kolách počína družstvo Košice- Bernoláková viac ako dobre. V neúplnej tabuľke je bez prehry a patrí mu tretia priečke. V doterajšej histórii ženskej hádzanej sa v Košiciach nepredstavilo ani raz žiadna reprezentácia a rovnako sa neodohral medzištátny zápas. Premiéru v metropole východe uvidia diváci vo štvrtok, keď zverenky trénera Tomáša Kuťku sa stretnú s aktuálnymi bronzovým družstvom majstrovstiev sveta Maďarskom.

Slovenské hádzanárky museli prehltnúť ďalšiu horkú pilulku v podobe opätovného neúspechu v boji o účasť na vrcholnom podujatí. Krátkym sústredením, ktoré sa začalo včera a dvojstretnutím s Maďarskom vstupujú hádzanárky do novej fázy kvalifikácie. Tieto zápasy majú byť testom pred blížiacou sa I. fázou kvalifikácie majstrovstiev sveta 2007 vo Francúzsku. Slovenky 29. novembra až 3. decembra v 2. skupine v Bielorusku čaká okrem domácej reprezentácie Litva, Lotyšsko a Švajčiarsko, do jarného play off postúpi len najlepší zo skupiny. Obe stretnutia s južnými susedmi však majú podľa predstáv šéfov oboch partnerských hádzanárskych zväzov prispieť k budovaniu priateľských vzťahov medzi oboma krajinami a aj preto sa odohrajú pod mottom 'Hádzanárske priateľstvo'. Posledná konfrontácia s Maďarskom skončila slovenským debaklom a v ére samostatnosti bol najvyšší 19:41. Verme, že tentoraz sa bude našim dievčatám dariť lepšie. Prvé stretnutie odohrajú vo štvrtok o 17.00 h v hale VŠA v Košiciach a odvetu v sobotu o 18.00 h Tiszaújvárosi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.