Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovenky v záverečnom bloku pred Ukrajinou, čakalo sa na kvarteto

TASR|Publikované 23. máj 2006 o 12:07

Bratislava 23. mája (TASR) Hádzanárky slovenskej reprezentácie odštartovali na bratislavských Pasienkoch záverečnú fázu prípravy pred dvojzápasom play ...

Bratislava 23. mája (TASR) Hádzanárky slovenskej reprezentácie odštartovali na bratislavských Pasienkoch záverečnú fázu prípravy pred dvojzápasom play off s Ukrajinou o majstrovstvá Európy 2006 vo Švédsku. Prvý zápas odohrajú Slovenky v Kyjeve už v nedeľu 28. mája, odvetu o týždeň neskôr v Trenčíne.

Trénerovi Tomášovi Kuťkovi sa nominovaná osemnástka v kompletnom zložení zišla až v utorok, čakalo sa totiž na kvarteto hráčok. Trom legionárkam Kataríne Mravíkovej, Lucii Uhrákovú a Marianne Gubovej Kuťka doprial viac oddychu po náročnom klubovom programe Mravíková a Uhráková sa vrátili z maďarského Ferencvárosu s čerstvým titulom v Pohári EHF, mladá Popluhárová práve v utorok absolvovala maturity.

"Úlohou prvých dvoch dní bola viac-menej individuálna príprava, keďže hráčky prišli na zraz v rozličnom štádiu po skončení sezóny v ich kluboch, niektoré dohrali len cez víkend, iné už nehrajú podstatne dlhšie," informoval Kuťka a pokračoval: "Od stredy bude naším programom hlavne hra. Dievčatá sa musia zohrať a aj z tohto hľadiska mi neprekáža, že nehráme v rámci prípravy už žiadny medzištátny zápas. V ňom by mi desať dievčat sedelo na lavičke, ale takto budeme hrať proti sebe modelované stretnutia a všetky hráčky budú v akcii. V útoku bude dôležitý dobrý timing a v obrane súčinnosť."

Kuťkov kolektív sa nepripravuje len na palubovke. "Máme tu dostatok materiálu zo zápasov súpera na štúdium jeho hry, takže máme o program postarané na celý deň. Dievčatá sa na seba tešili, majú si čo povedať a v stredu pôjdeme spolu aj do kina," dodal slovenský kouč.

Nominácia SR:

Brankárky: Marianna Gubová (1. FC Norimberg/Nem.), Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava), Lenka Krajcárová (Iuventa Michalovce)

Pivotky: Lucia Uhráková (FTC Budapešť/Maď.), Jana Caltíková (DVSC Debrecín)

Krídla: Katarína Mravíková (FTC Budapešť/Maď.), Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín), Silvia Farkašová (Handball McDonaldďs Wiener Neustadt/Rak.), Eva Hodošková (Iuventa Michalovce)

Spojky: Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková, Martina Školková, Anna Dittelová (všetky Iuventa Michalovce), Petra Gáborová, Martina Halásová (obe Slovan Duslo Šaľa), Petra Popluhárová (Slávia Partizánske), Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Jana Oborilová (VfL Oldenburg/Nem.)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.