Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Slovenky v skupine s Holandskom, Luxemburskom a Fínskom

SITA|16. apr 2006 o 17:47

PLOVDIV 16. apríla (SITA) - Slovenské tenistky sa v základnej skupine na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive stretnú s Holandskom, Luxemburskom a Fínskom. Rozhodol ...

PLOVDIV 16. apríla (SITA) - Slovenské tenistky sa v základnej skupine na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive stretnú s Holandskom, Luxemburskom a Fínskom. Rozhodol o tom žreb, ktorý sa uskutočnil v dejisku turnaja v nedeľu podvečer. Slovenky boli na základe fedcupového rebríčka pri žrebe najvyššie nasadeným tímom.

Ak Slovenky svoju skupinu vyhrajú, vybojujú si ako jeden zo štyroch tímov postup do dvoch rozhodujúcich súbojov o účasť v júlovej baráži o II. svetovú skupinu. Tie sa uskutočnia v sobotu 22. apríla.

Slovenské tenistky sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, no vlani sa prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).


Súvisiace články