Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenky v prípravnom stretnutí podľahli Češkám o gól

TASR|Publikované 13. nov 2002 o 19:51

Šurany 13. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky prehrali v Šuranoch v prípravnom stretnutí s výberom Českej republiky najtesnejším ...

Šurany 13. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky prehrali v Šuranoch v prípravnom stretnutí s výberom Českej republiky najtesnejším rozdielom 24:25.

Slovensko - Česko 24:25 (12:12)

Zostava a góly SR: Kodayová, Školková - Mravíková 3, Uhráková 1, Caltíková 1, Hrabovská 2, Fečová, Glankovičová, Flašková 1, Tóthová 6/2 Dubajová 4/3, Kormanová 2, Šalatová 4, Stuparičová, - najviac gólov: Romanová 6, Handlová 6/4, Fabíková 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 7 m hody 5/5 - 4/4, vylúčenia 4:5, 500 divákov.

Slovenky sa v úvodnej časti derby trápili a ich kombinácie často viazli. Súperky spoza rieky Moravy si takmer počas celého prvého dejstva udržiavali jednogólový náskok. V 24. minúte viedli Češky o tri góly, no bojovný individuálny výkon Mravíkovej a neskôr i Šalatovej odštartoval slovenský obrat. Po prestávke však domáce pokračovali v rozpačitom predstavení a ich šnúra bez prehry vo vzájomných zápasoch, ktorá začala v roku 1999 v Olomouci, sa skončila v 7. stretnutí.

"Všetky naše vzájomné stretnutia boli doteraz vždy emočne napäté a som rád, že v dvojici uplynulých zápasov to tak nebolo. Oba duely splnili svoj účel, pre kolegu Mareša i mňa," hodnotil po zápase český kormidelník Jiří Zerzáň. Jeho krajan v slovenských službách Vojtěch Mareš doplnil: "Z trojice posledných troch prípravných stretnutí podali dievčatá najhorší výkon, nespokojný som najmä s hrou krídel."