Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Slovenky v poslednom zápase v Chebe podľahli Poľkám

TASR|17. mar 2001 o 14:21

Cheb (TASR) - V poslednom vystúpení na medzinárodnom hádzanárskom turnaji O štít mesta Cheb slovenské reprezentantky podľahli Poľsku 22:23, hoci v prvom polčase mali až päťgólový náskok.

SR - Poľsko 22:23 (12:9)

Zostava a góly SR: Kudročová - Reisenbüchlerová 8, Flašková 7, Caltíková 3, Vlčková 1, Dubajová 2/1, Hrčková, Šalatová 1, Fečová. Najviac gólov Poľska: Marzecová 6, Dobrzynska 4. Vylúčenia: 1:2, 7m hody: 2/1 - 0/0. Rozhodcovia: Novák, Skružný (obaja ČR) - 250 divákov.

V zápase oboch reprezentácií sa stretlo až trinásť aktérok nedávneho štvrťfinálového duelu Pohára EHF medzi Šaľou a poľským Lublinom, v ktorom sa Montex postaral o vyradenie posledného slovenského zástupcu z pohárovej Európy. Aj scenár prvého polčasu od začiatku silno pripomínal nešťastné domáce stretnutie slovenského majstra. Zverenky trénera Kuťku zápas výborne rozbehli, od 3. minúty neustále viedli a svoj náskok zvyšovali. Ešte v 28. min vyhrávali o 5 gólov, no Poľky do prestávky znížili na 12:9 a v úvodnej desaťminútovke druhej časti hry sa im slovenský náskok podarilo eliminovať úplne (15:15). Slovenky až do samtoného záveru síce udržiavali vyhliadky na remízu a tým pádom i druhé miesto v konečnej tabuľke nažive jednogólovým náskokom, no v záverečných sekundách odpovedala na poľské góly Dubajová iba dvoma strelami do konštrukcie bránky a Poľky teda v rozhodujúcom okamihu opäť získali vedenie, pri ktorom boli počas celého zápasu iba tri minúty.

(vyslaný redaktor TASR)

br

Súvisiace články