Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Slovenky v kvalifikácii MS proti Bielorusku, Litve, Lotyšsku a Švajčiarsku

TASR|Publikované 10. jún 2006 o 21:07

Praha 10. júna (TASR) - Slovenské hádzanárky sa v prvej fáze kvalifikácie MS 2007 vo Francúzsku stretnú v skupine so súperkami z Bieloruska, Litvy, Švajčiarska ...

Praha 10. júna (TASR) - Slovenské hádzanárky sa v prvej fáze kvalifikácie MS 2007 vo Francúzsku stretnú v skupine so súperkami z Bieloruska, Litvy, Švajčiarska a Lotyšska. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v pražskom hoteli Adria, ktorý zároveň prisúdil právo organizovať turnaj Bielorusku. Prvá fáza kvalifikácie je na programe 29. novembra - 3. decembra a iba víťazi troch skupín postúpia do budúcoročného play off.

V Prahe zároveň vyžrebovali zloženie základných skupín majstrovstiev Európy hráčov do 18 rokov, ktoré bude 28. júla - 6. augusta hostiť estónsky Tallinn. Slovenskí reprezentanti budú bojovať v skupine so Slovinskom, Švédskom a Tureckom.

V prvom rade treba zdôrazniť, že mi zatiaľ celkom neprináleží komentovať to, čo nás čaká na jeseň, keďže mám zmluvu iba do konca júna a s vedením zväzu ešte iba budem hovoriť o predĺžení spolupráce, upozornil najskôr Kuťka, no potom dodal: Objektívne však možno výsledok žrebu hodnotiť pozitívne, lebo sme mohli skončiť v oveľa horšej skupine. Ak by sa chcel osud s postupovými vyhliadkami Sloveniek kruto zahrať, mohol im do cesty z 1. koša prihrať úradujúce vicemajsterky sveta Rumunky, alebo novotvoriacu sa reprezentáciu Čiernej Hory, ktorá však určite nebude patriť v budúcnosti do podpalubia európskej hádzanej. Najnáročnejším súperom bude určite Bielorusko, ktoré si nenechá ujsť príležitosť zorganizovať turnaj a v domácom prostredí bude ťažké zdolať ho. Ak však chceme ďalej, musíme sa prejaviť aj v ťažkých zápasoch, predpovedal Kuťka, ktorý v samostatnej ére doteraz viedol slovenský výber v štyroch kvalifikáciách.

Výlučne balkánsku skupinu budú hostiť Češky o jedinú postupovú priečku sa okrem nich bude uchádzať Bulharsko, Turecko, Bosna a Hercegovina, Grécko a Čierna Hora.

Zloženie skupín I. fázy kvalifikácie MS 2007 žien: skupina: Rumunsko, Portugalsko, Island, Taliansko, Azerbajdžan skupina: Bielorusko, Litva, SLOVENSKO, Lotyšsko, Švajčiarsko skupina: ČR, Bulharsko, Turecko, Bosna a Hercegovina, Grécko, Čierna Hora Zloženie základných skupín ME hráčov do 18 rokov: A-skupina: Chorvátsko, Nemecko, Maďarsko, Španielsko B-skupina: Dánsko, Francúzsko, Rakúsko, Rusko C-skupina: SČH, ČR, Estónsko, Poľsko D-skupina: Slovinsko, Švédsko, SLOVENSKO, Turecko

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.