Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Slovenky v Chebe po prehre s Ukrajinou remizovali s českým áčkom

TASR|14. mar 2001 o 22:33

Cheb (TASR) - V záverečnom stretnutí 2. hracieho dňa 28. ročníka turnaja O štít mesta Cheb remizovali slovenské hádzanárky s českou reprezentáciou ČR A 26:26 a v priebežnej tabuľke turnaja sú s jednou remízou a jednou prehrou zatiaľ na štvrtej priečke.

ČR A - SR 26:26 (11:14)

Zostava a góly SR: Kodayová, Hoosová - Mravíková 4, Reisenbüchlerová 3, Uhráková 1, Caltíková, Šalátová 1, Vlčková 3, Dubajová 9/2, Hrčková 5/2, Hrabovská. Najviac gólov ČR A: Čumplová 11/4, Krejčiříková 5, Válová 4. Vylúčenia: 3:2, 7m hody: 4/4 - 6/4. Rozhodcovia: Andrzej Dutka, Zbigniew Uszyňski (obaja Poľ.), 600 divákov.

Dvojnásobné obhajkyne turnajového víťazstva po prehre s Ukrajinou (27:28) začali proti Češkám dobre a v 4. min už vyhrávali 3:1. Potom však Češky spozorneli v obrane a Slovenky dlho nevedeli nájsť účinný spôsob ako prekonať obranný val hostiteliek. V polovičke 1. polčasu prehrávali zverenky trénera Kuťku už o dva góly, no záver zvládli skvele a do prestávky otočili na 14:11. Náskok aj v druhom polčase postupne zvyšovali až na rozdiel piatich gólov. Češky sa však obdivuhodne vzchopili a už v 41. min bolo vyrovnané. Domáce hráčky sa dokonca dostali do vedenia, o ktoré síce potom znova prišli, no so Slovenkami dokázali nakoniec uhrať bod.

Vojtěch Mareš, tréner ČR A: "Nezvládli sme záver prvého polčasu, no v druhom dejstve sme dokázali viesť až o tri body. Škoda, že sme náskok neudržali, no stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou. Myslím, že rozhodcovia záver nezvládli."

Tomáš Kuťka, tréner SR: "Miestami to vyzeralo, akoby sme hrali s medicinbalom. Naša rozohrávka bola pomalšia ako včera. Nemalo by sa stávať kvalitnému celku, aby premrhalo taký náskok. Z pohľadu príprav na kvalifikáciu však aj tento zápas splnil účel."

Ďalšie výsledky: Poľsko - Ukrajina 24:27, ČR B - Švédsko 22:32

Tabuľka turnaja po 2. hracom dni:

1. Švédsko 4 body (63:51), 2. Ukrajina 4 (55:51), 3. ČR A 3 (59:46), 4. SR 1 (53:54), 5. Poľsko 0 (53:58), 6. ČR B 0 (42:65)