Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Slovenky si môžu zopakovať duel so Srbkami, ale na ich pôde

SITA|Publikované 3. feb 2008 o 19:54

BRNO 3. februára (SITA) - Slovenské tenistky si po tesnej prehre v Česku (2:3) po roku zopakujú záchranársky súboj o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie reprezentačných ženských tímov. A zopakovať ...

BRNO 3. februára (SITA) - Slovenské tenistky si po tesnej prehre v Česku (2:3) po roku zopakujú záchranársky súboj o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie reprezentačných ženských tímov. A zopakovať si môžu aj súboj so Srbskom, ktoré vlani v tejto faze súťaže zdolali v Košiciach 4:1. Rozdiel by bol v tom, že slovenský tím by tentoraz musel vycestovať na pôdu súpera. Srbky v tomto týždni spolu so Švajčiarkami zvíťazili v turnaji I. skupiny euroafrickej zóny v Budapešti a v ich tíme sa po prvý raz v histórii predstavili na jednom turnaji obe singlové hviezdy - Ana Ivanovičová aj Jelena Jankovičová.

Okrem Srbska a Švajčiarska môžu byť potenciálnymi súperkami Sloveniek aj ďalší dvaja víťazi I. skupín regionálnych zón - Kolumbia (americká zóna) a Uzbekistan (ázijsko-oceánska zóna). Do úvahy ako možní súperi prichádzajú aj tri družstvá, ktoré rovnako ako Slovenky neuspeli vo víkendových stretnutiach 1. kola II. svetovej skupiny: Belgicko, Chorvátsko a Rakúsko. Súboje o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie sa uskutočnia v termíne 26. - 27. apríla 2008. Žreb, ktorý rozhodne o dvojiciach, je na programe v stredu 6. februára. Slovenky by mali byť s veľkou pravdepodobnosťou jedným z nasadených tímov.


Súvisiace články