Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slovenky proti Srbkám aj s Hantuchovou

SITA|Publikované 3. júl 2007 o 12:36

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - V nominácii Slovenska na blížiace sa stretnutie proti Srbsku o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008 tenisových reprezentačných družstiev žien (hrá sa 14. - 15.

júla v košickej Steel Aréne pod strechou na tvrdom povrchu Latex-ite) figurujú Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Jana Juricová a Kristína Kučová. V porovnaní s predchádzajúcim domácim súbojom s Českom nastali v tíme dve zmeny. Magdalénu Rybárikovú nahradila Jana Juricová a namiesto deblistky Janette Husárovej sa v nominácii objavila talentovaná juniorka Kristína Kučová. "Rybáriková sa po zranení ešte nedostala do zodpovedajúcej formy, Juricová je na tom lepšie s formou aj na rebríčku. Čo sa týka druhej zmeny, zatiaľ sa mi nepodarilo dohodnúť s Janette Husárovou na tom, aby bola v tíme. Verím, že sa mi ešte s ňou podarí nájsť spoločnú reč a že sa medzi nami nakoniec objaví. Zatiaľ sme dali prednosť našej nádejnej juniorke, aby "pričuchla" k tej obrovskej atmosfére, ktorá bude vládnuť v Košiciach," povedal k svojej nominácii slovenský kapitán Mojmír Mihal.

Tímová jednotka a dvanásta hráčka sveta Hantuchová oddiaľovala svoje rozhodnutie do poslednej chvíle. Súviselo to zrejme s jej systematickým naháňaním bodov do tohtoročného rebríčka Race a reálnou šancou prebojovať sa do záverečného turnaja MS WTA Tour v Madride, kde sa na konci roka predstaví osem najlepších singlistiek sveta. Fedcupový zápas jej v tomto smere rebríčkovo nijako nepomôže. Napokon v pondelok neskoro večer po prehre so Serenou Williamsovou v osemfinále Wimbledonu poslala generálnemu sekretárovi Slovenského tenisového zväzu Igorovi Moškovi SMS, že bude k dispozícii v barážovom súboji v Košiciach. "Všetci vieme, čo Daniela pre tento tím znamená. Týmto svojím rozhodnutím ukázala, aká je veľká hráčka," komentoval rozhodnutie Hantuchovej M. Mihal.

Srbky zatiaľ oficiálne nenominovali na súboj v Košiciach, ale v ich predbežnej zostave figurujú obe svetové esá: Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová. Okrem nich by mali patriť do tímu kapitána Dejana Vraneša Vojislava Lukičová a Ana Timotičová. Generálny sekretár STZ Igor Moška aj v tejto súvislosti k blížiacemu sa súboju o účasť v II. svetovej skupine Fed Cupu 2008 podotkol: "Očakávame asi najväčšie tenisové podujatie v tomto roku na Slovensku. V Košiciach sa zrejme predstavia tri hráčky aktuálnej svetovej desiatky, čo je fantastický športový zážitok. Diváci sa môžu tešiť na skvelý šport."

Z pohľadu súčasného postavenia vo svetovom ženskom tenise sú pred stretnutím favoritkami srbské hráčky. V tenise však aj v tímových zápasoch často rozhoduje momentálna dispozícia viac ako postavenie na rebríčku. "Srbky sú favoritkami, ale dopredu určite nie víťazkami. V tenise nemáte nikdy vyhraté, až keď sa premení mečbal. Pôjde o to, aby boli hráčky čo najlepšie pripravené na každý zápas a možné je všetko," konštatoval kapitán M. Mihal.

Súboj Slovensko - Srbsko odohrajú v hokejovej Steel Aréne s upravenou kapacitou 6000 divákov. Podľa I. Mošku sa lístky predávajú veľmi dobre a v Košiciach by mala vládnuť dobrá fedcupová atmosféra. Slovenský tím odlieta do metropoly východu Slovenska v pondelok 9. júla a už večer by mal absolvovať na čerstvo položenom podklade prvý tréning. Srbky majú naplánovaný príchod do dejiska zápasu v utorok 10. júla.


Základná informácia pred stretnutím play off o účasť v II. svetovej skupine Fed Cupu 2008 Slovensko - Srbsko (14. - 15. 7. 2007):

miesto konania: Košice, Steel Arena

ubytovanie: Hotel Bankov, Dolný Bankov - Košice

povrch: Latex - it

loptičky: Wilson

rozhodcovia: hlavný: Denise Parnellová (V. Brit.), empajroví: Kader Nouni (Fr.), Marija Čičaková (Chorv.)

začiatky zápasov:

sobota 14. 7.: 16.00 h SELČ / úvodné dvojhry

nedeľa: 15. 7.: 14.00 h SELČ / záverečné dvojhry a štvorhra

žreb: 13. 7. o 11.00 h v Steel Aréne

cena vstupeniek: sobota + nedeľa: po 100 a 200 Sk


nominácie tímov

SLOVENSKO:

Daniela Hantuchová (12. v rebríčku WTA Tour vo dvojhre / 29. v rebríčku WTA Tour vo štvorhre), Dominika Cibulková (84. / -), Jana Juricová (281. / 594.), Kristína Kučová (593. / 438.), kapitán: Mojmír Mihal

SRBSKO

Jelena Jankovičová (3. / 57.), Ana Ivanovičová (6. / 127.), Vojislava Lukičová (230. / 286.), Ana Timotičová (463. / 816.), kapitán: Dejan Vraneš


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články