Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Slovenky proti Francúzkam na harde v bratislavskom NTC

TASR|22. sep 2011 o 09:30

Slovenské tenistky odohrajú stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Francúzsku na tvrdom povrchu Premier v bratislavskom NTC.

BRATISLAVA. Slovenské tenistky odohrajú stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Francúzsku (5.-6. februára 2012) na tvrdom povrchu Premier v bratislavskom NTC. Pre TASR to potvrdil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

"Začiatkom týždňa sme prebrali celú záležitosť aj s fedcupovým kapitánom Matejom Liptákom, ktorý sledoval naše hráčky na US Open. Padlo definitívne rozhodnutie, že budeme hrať na harde v Sibamac aréne. Francúzky sú už našimi tradičnými súperkami vo Fed Cupe. Verím, že ak nastúpime v najsilnejšom zložení s Danielou Hantuchovou, Dominikou Cibulkovou a Magdalénou Rybárikovou, v domácom prostredí zvíťazíme a na jar budeme bojovať o návrat medzi svetovú osmičku," povedal pre TASR Moška.

Slovenky v apríli zostúpili zo svetovej skupiny, keď v NTC prehrali so Srbskom 2:3. Francúzkam sa pokúsia odplatiť prehru z antuky z Limoges z roku 2009. O výsledku vtedy rozhodla až dramatická záverečná štvorhra, v ktorej Cibulková s Hantuchovou prehrali s párom Amelie Mauresmová, Nathalie Dechyová.

Súvisiace články