Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Slovenky pri žrebe v Plovdive najvyššie nasadené

SITA|15. apr 2006 o 22:33

PLOVDIV 15. apríla (SITA) - Slovenské tenistky budú pri nedeľňajšom žrebe turnaja I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive najvyššie nasadeným spomedzi 17 zúčastnených tímov.

Podľa slov kapitána Mojmíra Mihala organizátori pri nasadzovaní zohľadňovali výsledky jednotlivých krajín vo Fed Cupe v posledných štyroch rokoch a vlastne sa riadili súčasným fedcupovým rebríčkom. Podľa tohto kľúča sú druhými nasadenými Slovinky, ktoré by sa tak so Slovenkami nemali stretnúť v základnej skupine. Žreb sa uskutoční o 11.00 h miestneho času (na Slovensku o hodinu menej) a predchádzať mu bude tradičný kapitánsky míting. "V Plovdive je pomerne teplo, máme za sebou už aj jeden tréning, bol taký uvoľňovací po ceste. Je tu zatiaľ, ale na pondelok už hlásia dážď," informoval z dejiska turnaja kapitán tímu SR Mojmír Mihal. Spolu s ním do Bulharska v sobotu popoludní priletelo trio hráčok: Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková a Janette Husárová. Štvrtá členka tímu a zároveň jeho jednotka Daniela Hantuchová pricestuje do Plovdivu podľa vopred stanovenej dohody v nedeľu zo Španielska, kde počas tohto týždňa individuálne trénovala.

Na antuke TC Lokomotiv Plovdiv bude 17 tímov bojovať o dve postupové miesta do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine, čiže medzi šestnástkou najlepších na svete. Hrať sa bude v troch štvorčlenných a jednej päťčlennej skupine systémom každý s každým. Víťazi skupín sa potom stretnú v boji o dve miestenky do baráže. Slovenky, ktoré sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, sa vlani prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).


Súvisiace články