Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slovenky prehrali v odvete s Rakúskom 23:27 a na MS nepostúpili

TASR|26. máj 2001 o 00:16

Stockerau 25. mája (TASR) - V odvetnom stretnutí II. fázy kvalifikácie na MS 2001 prehrali slovenské hádzanárky v rakúskom Stockerau s domácimi reprezentantkami 27:23 (13:13). Keďže v prvom zápase sa v Šali zrodila remíza 23:23 (10:13), na decembrový svetový šampionát do Talianska postupuje Rakúsko.

Rakúsko - Slovensko 27:23 (13:13)

Rakúsko: Hofmannová, Rusnačenková - Englová, B. Strassová 2, S. Strassová 3, Fridrikasová 12/7, Fritzová, Morhammerová 1, Müllerová 2, Ofenböcková 4/1, Szivatzová, Sypkusová 3.

SR: Kudročová, Gubová - Flašková 2, Reisenbüchlerová, Mravíková, Caltíková, Vlčková 3, Fečová, Dubajová 7/2, Hrčková, Šimáková 7/4, Uhráková 4.

Vylúčené 3:3, sedemmetrové hody 9/8 - 7/6, rozhodcovia Repenšek, Požežnik (obaja Slovin.) 1000 divákov.

Úvod začali oba tímy opatrne. Po prvý a posledný krát sa ujali Slovenky vedenia po góle Šimákovej, domáce však kontrovali sedmičkou Fridrikasovej a brejkom Strassovej a v 4. minúte sa po akcii Müllerovej ujali vedenia 3:1. Zverenky trénera Tomáša Kuťku sa na rozdiel od prvého zápasu dostávali častejšie k streľbe, ich pokusy, vrátane viacerých jasných šancí však skvele likvidovala brankárka Rusnačenková. Recept na ňu našla prízemnými strelami Šimáková, ktorá nastúpila namiesto Dubajovej v základnej zostave, a do polčasu si na svoje konto pripísala 7 gólov, vrátane vyrovnávajúceho (13:13).

Po zmene strán nevyužili hostky za stavu 15:15 šancu ísť do vedenia, keď v koncovke mali smolu Hrčková a Fečová. Šance Sloveniek úspešne živila najmä oddýchnutá Dubajová (7 gólov), v obrane však hostky dokázali svoje súperky brániť pri streľbe častokrát iba za cenu faulu, z čoho profitovala najmä Fridrikasová. Svetová hádzanárka za rok 1999 v druhom polčase premenila 4 sedmičky a po góle S. Straussovej viedli Rakúšanky v 51. min už 25:21. Iskierku nádeje vykresala dvoma gólmi opäť Dubajová, postup do Talianska však istila rovnakou mincou Fridrikasová.

Hlasy trénerov:

Ole Eliasen, tréner Rakúska: Súperky hrali neuveriteľne dobre a veľmi nám komplikovali naše kombinácie. Hra sa nám veľmi nedarila, ale vďaka veľkému nasadeniu mojich zvereniek sme očakávané víťazstvo dosiahli"

Tomáš Kuťka, tréner Slovenska: V prvom polčase nás odpílila brankárka Rusnačenková a v druhom to boli slovinskí rozhodcovia, ktorí pobohli Rakúšankám vypracovať si viacgólový náskok. Dievčatá podali statočný výkon a je mi ich veľmi ľúto, lebo bojovali dobre /vyslaný redaktor TASR/, /k dispozícii je aj fotoreportáž/

pe br pb

Súvisiace články