Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenky pred duelom s Českom už kompletne trénovali

SITA|Publikované 17. apr 2007 o 14:04

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Slovenské tenistky sa od utorka v kompletnom zložení pripravujú na víkendový súboj 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Česku. Antukový dvorec pod otvorenou ...

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Slovenské tenistky sa od utorka v kompletnom zložení pripravujú na víkendový súboj 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Česku. Antukový dvorec pod otvorenou strechou Sibamac arény Národného tenisového centra v Bratislave si po Dominike Cibulkovej, Magdaléne Rybárikovej a Janette Husárovej vyskúšala už aj prvá hráčka tímu Daniela Hantuchová.

"Sme vo fáze zoznamovania sa s povrchom. Podľa prvých informácií je vynikajúci. Samozrejme podmienky sú špecifické tým, že sa bude hrať pod otvorenou strechou so slnkom, na čo si treba zvyknúť," uviedol na utorkovej tlačovej besede kapitán slovenského tímu Mojmír Mihal. Na súboj s Českom má k dispozícii rovnaké kvarteto hráčok, s ktorými vlani vybojoval postup z euroafrickej zóny až d II. svetovej skupiny. Rozdiel je v tom, že v pozícii singlovej dvojky Rybárikovú zrejme nahradí Cibulková. Jednotkou však zostáva štrnásta hráčka sveta a víťazka nedávneho prestížneho podujatia WTA Tour v Indian Wells Hantuchová. "Bude to náročné stretnutie, lebo obe české hráčky sú veľmi kvalitné. Ja však budem nastupovať na dvorec len s víťaznými ambíciami. Dvorec som si vyskúšala zatiaľ len raz v utorok predpoludním a je perfektný," komentovala Hantuchová. "Antuku sme zvolili preto, že celkovo zapadá do programového cyklu svetových turnajov v tomto období. Navyše dnes už najlepšie hráčky nemajú problém odohrať kvalitné zápasy na akomkoľvek type povrchu," odpovedal na jednu z otázok týkajúcu sa možnej výhody antukového povrchu kapitán Mihal. Jeho náprotivok z českej lavičky Aleš Kodat sa bude vo dvojhre spoliehať na kvality a formu ôsmej hráčky sveta Nicole Vaidišovej ako aj stále sa lepšiacej Lucie Šafářovej, ktorej aktuálne patrí v počítačovom poradí WTA 30. pozícia. Keďže Šafářová hrá tenis ľavou rukou, Mihal preto odpovedal aj na otázku týkajúcu sa špeciálnej prípravy na ľaváčku. "Určite sa v tréningu poobzeráme po ľaváckom sparingu, ale vo všeobecnosti nechceme prisposôbiť taktiku hry na takúto hráčku. Skôr chcem dosiahnuť to, aby naše hráčky ukázali na dvorci čo najviac svoje silné stránky." To by malo platiť aj o 17-ročnej Cibulkovej, ktorá sa nedávno na prestížnych antukových turnajoch v USA predviedla v životnej forme. V Amelia Islande sa s voľnou kartou prebojovala až do osemfinále a v Charlestone sa dostala z kvalifikácie do hlavnej súťaže, kde skončila v 1. kole na rakete favorizovanej Francúzky Tatiany Golovinovej. "Hrala som fakt dobre a nabrala dosť sebavedomia do ďalších zápasov. Tie víťazné dve kolá v Amelii mi pomohli aj v postupe na rebríčku. Antuku mám rada a verím, že ukážem dobrý tenis aj proti Češkám. Ide najmä o to, aby som sa zbavila rešpektu z veľkých mien. A v tom mi práve veľmi pomohli americké turnaje, ktoré som nedávno absolvovala," povedala Cibulková, aktuálne 123. hráčka svetového renkingu. Jej takmer rovesníčka Rybáriková mala v posledných dňoch svalové problémy so slabinami, čo ju obmedzovalo v tréningu. Postupne sa však jej stav zlepšuje. "Už môžem trénovať naplno. Na utorok som mala v pláne dve tréningové jednotky a na prvej som sa cítila dobre," komentovala hráčka, ktorá vyhrala vlani všetkých päť dvojhier v Pohári federácie.

V Bratislave sa bude počas víkendu hrať pred 4000 divákmi a už teraz je hľadisko vypredané. V sobotu sú prvé dvojhry na programe od 13.00 h, v nedeľu prídu na rad ďalšie dvojhry a záverečná štvorhra od 11.00 h. Hlavným rozhodcom súboja Slovensko - Česko bude Nemec Sören Friemel, na empajri budú Švajčiar Andreas Egli a Chorvátka Tamara Vrhovecová. Stretnutie vyžrebujú v piatok od 11.00 h v sále 1 bratislavského NTC.


Potvrdené nominácie na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie 2007 Slovensko - Česko v Bratislave (21. - 22. apríla, Sibamac aréna Národného tenisového centra, antuka pod otvorenou strechou, kapacita 4000 divákov):

Slovensko: Daniela Hantuchová (14. v rebríčku WTA Tour vo dvojhre / 11. vo štvorhre), Dominika Cibulková (123./ 977.), Magdaléna Rybáriková (335. / bez umiestnenia), Janette Husárová (661. / 32.)

Česko: Nicole Vaidišová (8. / 173.), Lucie Šafářová (30. / 802.), Iveta Benešová (80. / 51.) a Barbora Záhlavová-Strýcová (128. / 76.).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.