Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovenky porazili Azerbajdžan a sú bez straty bodu

TASR|Publikované 27. nov 2002 o 17:11

Baku 27. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili aj v treťom zápase 2. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2003. V Baku po tuhom boji zdolali ...

Baku 27. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili aj v treťom zápase 2. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2003. V Baku po tuhom boji zdolali domáci Azerbajdžan 28:24 a po polovici kvalifikácie môžu už reálne pomýšľať na postup do jarného play off.

Azerbajdžan - SR 24:28 (10:12)

Zostava a góly SR: Kodayová, Školková - Flašková, Mravíková 2, Stuparičová 3, Glankovičová, Caltíková 2, Uhráková, Vlčková 7, Dubajová 3, Fečová, Tóthová 3/3, Kormanová 4, Hrabovská 4. Vylúčenia 6:3, 7m hody 8/7 - 8/3, Rozhodcovia: Cohen, Peretz (obaja Izr.), 2500 divákov.

V prvom polčase boli domáce hádzanárky favorizovaným Slovenkám vyrovaným súperom a nedovolili Marešovým zverenkám získať výraznejší náskok. Slovenské hráčky narážali na tvrdú azerbajdžanskú obranu a ani streľba im nevychádzala celkom podľa predstáv, keď nepremenili až päť sedemmetrových hodov. Naopak domáce zahodili iba jedinú sedmičku, no v rozhodujúcom okamihu, ktorý mohol priniesť obrat v stretnutí. V druhom dejstve získali Slovenky v rozpätí 10. - 13. minúty šnúrou štyroch gólov rozhodujúci náskok 21:14 a v závere už dovolili Azerbajdžanu iba skorigovať.