Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Slovenky po trojgólovej prehre v Kyjeve spokojné, veria v postup

TASR|Publikované 29. máj 2006 o 12:45

Bratislava 29. mája (TASR) Utrmácané, nevyspaté a vyčerpané sa v pondelok do vlasti vrátili slovenské hádzanárky po nedeľňajšom vystúpení v prvom zápase ...

Bratislava 29. mája (TASR) Utrmácané, nevyspaté a vyčerpané sa v pondelok do vlasti vrátili slovenské hádzanárky po nedeľňajšom vystúpení v prvom zápase play off o postup na majstrovstvá Európy v Kyjeve, v ktorom prehrali o tri góly 24:27. Na spiatočný let na budapeštianske letisko Ferihegy si museli privstať už na pol tretiu a v maďarskej metropole pristáli v čase rannej špičky, takže cesta autobusom domov im trvala vyše troch hodín.

Veľkou útechou v únave im však mohla byť aspoň sľubná trojgólová prehra, navyše v odvete ich bude za postupom hnať pravdepodobne vypredané publikum trenčianskej haly (sobota, 17.00). "Prehrali sme tam síce o tri góly, ale myslím, že to nie je až taký veľký rozdiel a ak pri nás bude stáť hádzanárske šťastie, dúfam a zaklopem si trikrát, že sa nám po toľkých rokoch podarí dostať na vrcholný šampionát," vyhlásila neoficiálna kapitánka slovenského tímu Zuzana Hrabovská a vrátila sa ku kyjevskému duelu: "Z našej strany to bolo veľmi kŕčové a už to vyzeralo hrozivo, keď sme prehrávali o deväť gólov. Potom sme to ale dotiahli a veľmi dobre sme zabrali v našej obrane, naša brankárka pochytala viacero šancí, dali sme rýchle dôležité góly z druhej vlny, čo sa nám predtým nepodarilo. Škoda, mohli sme to upraviť až na jeden-dva góly, ale zahodili sme čisté príležitosti, ale čo už ..."

So spojkou nemeckého Dortmundu súhlasila aj krídelníčka maďarského Debrecínu Dagmar Stuparičová: "Prvý polčas naozaj nebol dobrý, nevedeli sme sa do toho dostať, nenašli sme správny rytmus, ani trháky nám nevychádzali. Stále nám strieľali góly a už to bolo dosť hrozivé, keď sme prehrávali o deväť, ale našťastie sme sa potom vzchopili, ukázali sme, že sme dobrý kolektív a dosiahli sme podľa mňa dobrý výsledok."

Hráčky pritom veria, že trojgólová prehra zo súperovej palubovky je perspektívnejším výsledkom ako boli v minulých rokoch domáce víťaztvá o 5, resp. 6 gólov v prvých zápasoch vyraďovačky zo Srbskom a Čiernou Horou.

Tréner Tomáš Kuťka verí, že o postupe slovenského výberu, ktorý na vrcholnom podujatí nebol už dlhočizných desať rokov, rozhodne nielen domáce prostredie, ale aj zlepšený výkon jeho zvereniek. "S odstupom jedného dňa musíme byť spokojní s výsledkom, ktorý sme dosiahli, lebo komunikuje s predsavzatím, ktoré sme si dali. Tento výsledok nám dáva nádej do odvety, ktorú však musíme zvládnuť," upozornil Kuťka. Jeho hráčky v poslednej dvadsaťminútovke predviedli skvelý obrat vo vývoji, zbavili sa nervozity, zabránili debaklu a do konca duelu stiahli na prijateľný rozdiel. "V relatívne krátkom čase sa stretli tri veci, ktoré pre nás vyzneli pozitívne v prvom rade sa niektorými bravúrami chytila Sůkalová a Ukrajinky navyše trafili dve žrde, druhým momentom bolo, že dva góly, ktoré sme dali boli dosť ulepené. Lopty po výstreloch Oborilovej a Hrabovskej mala ich brankárka takmer na rukách, ale nakoniec prešli do siete. Tretím momentom bolo zranenie Siukalovej najlepšej hráčky Ukrajiny. V tom čase sme asi o 6-7 gólov prehrávali, no výslednicou spojenia týchto troch momentov bolo, že sme sa dotiahli až na dva góly a pri tomto stave súper veľmi znervóznel," dodal Kuťka.

Súhrn výsledkov prvých zápasov play off o postup majstrovstvá Európy 2006 hádzanárok vo Švédsku. Odvety sú na programe 3. a 4. júna.

Ukrajina SR 27:24 (17:12)

Francúzsko Turecko 29:29 (13:11)

Slovinsko Bulharsko 32:22 (18:10)

Island Macedónsko 23:28 (13:10)

Chorvátsko Portugalsko 31:29 (15:15)

Litva Poľsko 18:28 (8:16)

Holandsko Bielorusko 33:24 (21:13)

Rakúsko Taliansko 41:23 (19:13)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.