Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovenky po triumfe nad ČR na Lucardi Cupe už nie horšie ako tretie

TASR|Publikované 27. okt 2002 o 15:48

Rotterdam 27. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili vo svojom piatom a záverečnom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v holandskom Rotterdame ...

Rotterdam 27. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky zvíťazili vo svojom piatom a záverečnom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v holandskom Rotterdame nad tradičným súperom - reprezentáciou Česka 25:21.

Zverenky trénera Vojtěcha Mareša si pripísali na svoje konto tretie víťazstvo v sérii, keď po prehrách s Holandskom a Rumunskom zdolali Bielorusko a Chorvátsko a na turnaji skončia v najhoršom prípade na treťom mieste. O ich konečnom umiestení mal v nedeľu rozhodnúť záverečný súboj turnaja medzi Holanďankami a Rumunkami, ktorý by mohol v prípade rumunskej prehry vytlačiť Slovenky s lepším skóre až na 2. miesto v konečnej tabuľke.

ČR - SR 21:25 (7:9)

najviac gólov ČR: Roubínková 7, Fischerová 4, Knytlová a Jonášová po 3. Zostava a góly SR: Kodayová, Kudročová - Tóthová 5, Šalatová 3, Glankovičová, Hrabovská 1, Kormanová 3, Fečová, Dubajová 6, Sedláková, Flašková 2, Stuparičová 1, Kundrátová 4, 7 m hody: 4/3 - 2/2, vylúčenia: 1:5, rozhodcovia: Van Dijk a Holierhoek (Hol.), 600 divákov.

Prestížny duel dvoch trénerov s českým pôvodom vyznel v prospech Zerzáňovho predchodcu pri českom kormidle Mareša, ktorého hráčky počas celého stretnutia viedli. Približne desať minút po obrátke sa Češkám podarilo trochu eliminovať slovenský náskok, zvrat v súboji im však nevyšiel. Účastníčky decembrových masjtrovstiev Európy Češky sa však ešte pred európskym šampionátom budú môcť Slovenkám revanšovať v dvoch novembrových prípravných stretnutiach, ktoré budú pre Slovenky generálkou na prvú fázu kvalifikácie na MS 2003.

"Celý zápas sme boli lepším tímom a zaslúžene sme viedli. Súperkám sa síce v druhom polčase podarilo trochu na nás dotiahnuť, no naše víťazstvo ohroziť nemohli. Dobre zachytali obe brankárky - Kodayová i Kudročová, pochváliť však možno všetky hráčky," zhodnotila stretnutie s bývalými zverenkami nového slovenského trénera Marešova asistentka Darina Braunová.

Súvisiace články