Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slovenky odohrali s rakúskym Hypom vyčepávajúcu 90-minútovku

TASR|Publikované 19. máj 2002 o 14:16

Bratislava 19. mája (TASR) - Slovenské hádzanárky absolvovali v sobotu v rámci prípravy na júnový kvalifikačný duel so Slovinskom modelovaný zápas s ...

Bratislava 19. mája (TASR) - Slovenské hádzanárky absolvovali v sobotu v rámci prípravy na júnový kvalifikačný duel so Slovinskom modelovaný zápas s rakúskym majstrom Hypo Niederösterreich, v ktorom si počas vyčerpávajúcich 90 minút preverila trénerka Viera Zaťková schopnosť hráčok adaptovať sa na enormné fyzické zaťaženie.

"Výsledok nie je podstatný. V prvých dvoch 30-minútovkách sme držali so súperom krok, no keďže my sme odohrali zápas s jedenástimi hráčkami a Hypo s osemnástimi, v závere sa prejavil úbytok síl. Výborne nám zachytali všetky tri brankárky, ale všetky odovzdali zo seba maximum. Po zápase mali toho plné zuby, ale potrebovali to, aby sa prebrali zo zabehnutých stereotypov v oddieloch. Chcela som, aby sa ukázali ako reagujú pod enormnou záťažou a účel to splnilo. Viazla trochu obrana i súčinnosť v útoku, ale do júna máme ešte dostatok času. Dôležité je, aby sme boli v prvom rade kompletní," zhodnotila kvalitnú prípravu trénerka Zaťková.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.