Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovenky odcestovali do Ruhpoldingu v štvorici

SITA|Publikované 12. jan 2009 o 14:15

Slovenské reprezentačné družstvo biatlonistiek odcestovalo v pondelok ráno z Banskej Bystrice do nemeckého Ruhpoldingu.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenské reprezentačné družstvo biatlonistiek odcestovalo v pondelok ráno z Banskej Bystrice do nemeckého Ruhpoldingu, kde sa v stredu 14. januára začne pretekmi ženských štafiet na 4 x 6 km 5. kolo Svetového pohára 2008/2009. Tréner Milan Gašperčík mal ešte v strede uplynulého týždňa z družstva len torzo. V Osrblí absolvovala krátke sústredenie iba Ľubomíra Kalinová, Martina Halinárová tam dochádzala na tréningy, Anastasia Kuzminová sa po chorobe doliečovala doma a Natália Prekopová mala študijné povinnosti. Kormidelník ženskej reprezentácie vtedy sám nevedel, v akom zložení jeho výber do Ruhpoldingu odcestuje. Nakoniec sa všetko dostalo do relatívne normálnych koľají, odcestovali všetky štyri spomínané reprezentantky a v stredu by sa mali postaviť na štart štafetových pretekov.

"Prekopová urobila dve skúšky na vysokej škole, čiastočne jej teda odpadlo psychické napätie a počas víkendu si schuti zatrénovala. Kuzminová v piatok dobrala antibiotiká, v sobotu i v nedeľu ľahko jednofázovo absolvovala ľahké vyklusanie a posilňovňu. Určite ešte nebude schopná podať optimálny výkon, ale vyskúšame to,“ priblížil situáciu v tíme lodivod družstva. V piatok by potom mali všetky štyri jeho zverenky absolvovať rýchlostné preteky na 7,5 km a v nedeľu tie, ktoré sa umiestnia do 60. miesta, nastúpia v stíhacích pretekoch na 10 km.

"Z Ruhpoldingu sa rovno presunieme do talianskej Anterselvy na preteky šiesteho kola Svetového pohára, ale už bez Prekopovej, ktorá sa vráti domov a pôjde na juniorské majstrovstvá sveta do Kanady. Náš ďalší program spresníme až potom,“ zakončil Milan Gašperčík.

Zo Sloveniek v aktuálnej sezóne bodovala iba Anastasia Kuzminová. V jediných pretekoch, v ktorých v drese Slovenska po udelení občianstva a vybavení potrebných formalít nastúpila, skončila tridsiata ôsma, a tak má na svojom konte tri body.

Program 4. kola SP v biatlone v Ruhpoldingu:

14. januára (streda) preteky štafiet žien na 4 x 6 km (17.40)

15. januára (štvrtok) preteky štafiet mužov na 4 x 7,5 km (17.40)

16. januára (piatok) rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.30)

17. januára (sobota) rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)

18. januára (nedeľa) stíhacie preteky žien na 10 km (12.15) a mužov na 12,5 km (15.00)

Súvisiace články