Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovenky narazia na Juhosláviu

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

Aarhus - Aj keď včerajší posledný hrací deň na V. majstrovstvách Európy v hádzanej žien v Dánsku patril súbojom o konečné umiestnenia, nás zaujímal

predovšetkým žreb II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2003 v Chorvátsku. Slovenky sa ocitli v druhom koši medzi nenasadenými tímami a včera na poludnie v dánskom Aarhuse mohli očakávať jedného z deviatky nasadených tímov: Česko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Ukrajina a Juhoslávia. Žiaľ, naše reprezentantky si v júnovom dvojzápase zmerajú sily s posledne menovaným celkom. Nie je bez zaujímavosti, že práve Juhoslovanky sme vôbec nechceli. "Je to určite najsilnejší súper spomedzi tých, ktorých sme mohli dostať. Z výsledku žrebu som teda veľmi sklamaný. Juhoslovanky sa oproti minulých rokom omnoho zlepšili a bude nesmierne ťažké cez ne prejsť. Prial som si Česko alebo Ukrajinu, vôbec som nechcel Rumunsko, Maďarsko a Juhosláviu. Chystám sa nakúpiť videokazety ich posledných kvalifikačných zápasov," povedal nám tesne po žrebe sklamaný tréner slovenskej ženskej reprezentácie Vojtech Mareš.

Smutný bol aj prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi. Očakával, že dostaneme súpera, cez ktorého sa konečne dostaneme na vrcholné hádzanárske podujatie. Lenže, ostalo iba pri túžbe. "Súčasný systém žrebovania II. fázy kvalifikácie je dosť náhodný. Neberie odhad na hráčsku či ekonomickú silu jednotlivých kolektívov. Juhoslovanky budú veľmi nepríjemným súperom a sú teda jednoznačným favoritom júnovej kvalifikácie. Vopred sa však nevzdávame, musíme zatnúť zuby a verím, že sa postaráme o prekvapenie. Škoda premárnenej predošlej kvalifikácie, v ktorej sme stroskotali na Slovinkách. Verím, že keď už nie pri žrebe, tak aspoň na palubovke bude šťastie na našej strane," dodal Pavol Derfényi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.