Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Slovenky dnes v Rumunsku musia vyhrať

Sportnet|Publikované 6. sep 2008 o 00:00

Táto kvalifikácia jej vôbec nevychádza. Trápi sa. Potrebovala niečo, na čom by sa mohla chytiť. Azda to prišlo. Proti Francúzsku mala basketbalistka

Slovenska Anna Jurčenková skvelý dvojminútový úsek, v ktorom zaznamenala osem bodov.

KOŠICE. V doterajších šiestich dueloch nazbierala Jurčenková len 17 bodov, čo je veľmi málo a ani s doskokmi to nie je veľmi slávne. Počas spomenutého úseku naznačila, že je v nej viac, ale treba to dostať von.

Dôležité body

Tých osem bodov za dve minúty prišlo v pravej chvíli, lebo Francúzky sa v tom momente nebezpečne dotiahli na slovenský tím a hrozili obratom v stretnutí. Stav bol vtedy 43:40. "Nechcem Jurčenkovú nejako vyzdvihovať, ale v tej fáze dala dva dôležité koše, zásluhou ktorých sme sa znovu od Francúzok odpútali," pripustil asistent trénerky Chatmanovej Štefan Svitek. Slovenky napokon vyhrali 63:55.

Už bola bezradná

Jurčenková už takúto vzpruhu potrebovala ako soľ. "Je to tak. Už som bola dosť bezradná, potrebovala som dať pár košov. Prišlo to v pravej chvíli, tak som rada, veľmi mi to pomohlo," priznáva pivotka košickej Maximy Broker. Predchádzajúce nevýrazné výkony ju určite psychicky nalamovali. "Veď to... Pár zápasov to nešlo a už je potom človek z toho skleslý. Všetci mi vravia, že mám ísť do toho naplno. Prvý polčas bol znovu z mojej strany dosť slabý, druhý už bol lepší." Po strede by z nej mohla nervozita spadnúť. "Pár vydarených minút ešte neznamená, že už všetko viem. Musím opäť len makať na tréningoch a ísť ďalej. Nemôžem si nahovárať, že teraz už zrazu bude všetko super."

Nezopakovať chyby

Po výhre nad Francúzskom ostáva Slovensko v hre o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Potrebuje však vyhrať oba zvyšné zápasy, prvý už dnes v Rumunsku. Teoreticky ide o najslabšieho účastníka naŠej skupiny, ktorá je však dosť vyrovnaná. A Slovenky ešte zvonku úspešný výsledok nepriniesli. "Je to pravda. V Chorvátsku sme hrali strašne, v Maďarsku lepšie, ale prehrali sme. Teraz nám to už nesmie újsť. Dúfam, že sme sa dostatočne poučili, aby sme nezopakovali chyby. Po dvoch predchádzajúcich prehrách sme boli dosť dole, ale víťazstvo nad Francúzskom nás opäť povzbudilo. Veríme, že na to máme," dodáva Jurčenková. Na domácej pôde slovenské basketbalistky Rumunsko zdolali presvedčivo 93:59, v dnešnej odvete by úplne stačila aj najtesnejšia výhra. A potom ešte zdolať doma Chorvátsko.

Súvisiace články