Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Slovenky delili od tretieho turnajového triumfu v Chebe v poradí 3 góly

TASR|18. mar 2001 o 11:55

Cheb 18. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky zakončili tohtoročné účinkovanie na tradičnom medzinárodnom turnaji v Chebe tesnou prehrou s Poľskom (22:23) a v konečnej tabuľke obsadili až štvrtú priečku. O tom, že sa nestanú prvým tímom v 28-ročnej histórii podujatia O štít mesta Cheb, ktorý na turnaji triumfoval trikrát v poradí, sa v podstate rozhodlo už v prvom stretnutí s Ukrajinou (27:28), no o nebyť smoliarskej prehry s Poľkami mohli zverenky trénera Tomáša Kuťku skončiť na druhej priečke.

"Hanbu sme si nespravili a ak by sme nemali také problémy so zraneniami hráčok a ich únavou mohlo to dopadnúť oveľa lepšie," skonštatoval Kuťka po skončení turnaja a pokračoval: "Ukrajina bola suverénne najlepšia, no my sme ju ako jediný súper mali na lopatkách a mohli sme vicemajsterky Európy aj zdolať." Slovenky delili od úspešnej dvojnásobnej obhajoby víťazstva v Chebe tri góly v kľúčových okamihoch zápasov - dva proti Ukrajine a jeden proti Poľsku. "Škoda aj tej remízy s Češkami. Proti Poľkám by sme náskok z prvého polčasu i víťazstvo kontrolovali aj naďalej, keby Ingrid Hrčková nemusela odcestovať na lietadlo späť do Dánska. Ostatné hráčky už boli príliš unavené a naplno sa ukazálo, že Poľky sú lepšie trénované. Tento zápas nebol otázkou taktiky, ale kondície." Sedem Šaľaniek v Kuťkovom kádri absolvovalo v priebehu ôsmich dní šesť stretnutí a okolo 2500 km autobusom. S podobnou záťažou sa však museli vyrovnávať aj české hráčky Slavie Praha, či Poľky z Montexu Lublin. "Rozdiel je predovšetkým v trénovanosti, s akou prichádzajú hráčky z oddielov. Treba však dodať, že v našom prípade k tomu pristúpili aj mnohé zranenia," povedal kormidelník slovenskej reprezentácie a dodal: "Dúfam, že pred play off s Rakúskom sa nám tomu podarí predísť. Pred tým nás čaká týždňové sústredenie, ktoré nám v mnohom určite pomôže."

Najlepšie hráčky turnaja - brankárka: Magdalena Chemiczová (Poľ.), ľavé krídlo: Lilija Stolpakovová (Ukr.), ľavá spojka: INGRID HRČKOVÁ (SR), stredná spojka: Naděžda Krejčiříková (ČR), pivotka: Monika Marzecová (Poľ.), pravá spojka: Katarina Arfwidssonová (Švéd.), pravé krídlo: Olena Jacenková (Ukr.).

(vyslaný redaktor TASR)

br

Súvisiace články