Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slovenky budú na Slovakia Cupe obhajovať minuloročný primát

TASR|14. nov 2001 o 12:48

Bratislava 14. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky, ktoré už od pondelka absolvujú sústredenie v Šali, budú od štvrtka do nedele obhajovať minuloročné ...

Bratislava 14. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky, ktoré už od pondelka absolvujú sústredenie v Šali, budú od štvrtka do nedele obhajovať minuloročné víťazstvo na 8. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Cup.

Tri stretnutia proti výberom Česka (15.11), Litvy (16.11) a Chorvátska (18.11) budú zápasovou premiérou novej trénerskej dvojice Viera Zaťková - Darina Braunová.

V pôvodnej prihlásenej pätici tímov, ktoré by do Šale mali pricestovať vo štvrtok, bol aj účastník decembrových MS v Taliansku Macedónsko, funkcionári ôsmeho tímu z posledných MS i ME napokon účasť na poslednú chvíľu odvolali.

Slovenky sa v Šali pripravujú dvojfázovo pri absencii pôvodne nominovanej spojky Norimbergu Miriam Šimákovej v 17-člennom zložení, ktoré pozostáva z mixu jedenástich hráčok z extraligy a šiestich legionárok. Menšie zdravotné problémy má strelkyňa bundesligového HC Lipsko Marcela Vlčková, jej opuchnutý členok by mal byť do začiatku turnaja v poriadku.

"Slovakia Cup je súčasťou prípravy na júnovú druhú fázu kvalifikácie ME. Chceme tu zohrať kvalitné zápasy, najdôležitejšie však bude, aby sme zohrali. Všetky nominované hráčky dostanú dostatok príležitostí," uviedla slovenská kormidelníčka Viera Zaťková.

Počas podujatia sa v Šali stretnú aj predstavitelia Slovenského zväzu hádzenej s českými partnermi, aby doriešili niekoľko finálnych otázok ohľadom budúcoročnej spoločnej súťaže žien - WHIL.

Nominácia Slovenska Slovakia Cup 2001 (15.-18. novembra 2001):

brankárky: Ingrid Kudročová, Lívia Kodayová (obe Duslo Šaľa), Marianna Gubová (Hypo)

krídla: Zuzana Banková, Stanislava Sedláková (obe Šaľa), Vladimíra Bordácsová, Dagmar Stuparičová (obe Chirana Medical), Katarína Mravíková (Ferencváros)

pivotky: Jana Caltíková (Šaľa), Lucia Uhráková (Inter Bratislava)

spojky: Jana Oborilová, Marcela Vlčková (obe HC Lipsko), Katarína Dubajová (Oldenburg), Ingrid Hrčková (Fox Team Nord Frederikshavn), Zuzana Hrabovská (Šaľa), Martina Halásová, Jana Poláková (obe Chirana)

Program Slovakia Cupu 2001 (15.-18. novembra v Šali)

15.11. Slovensko - Česko (18.00)

16.11. Chorvátsko - Litva (18.00)

17.11. Česko - Chorvátsko (16.00)

17.11. Slovensko - Litva (17.45)

18.11. Litva - Česko (9.30)

18.11. Chorvátsko - Slovensko (11.15)

pe br

Súvisiace články