Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Slovenkám budú stáť v ceste na ME 2OO2 Slovinky, Zaťková verí v postup

TASR|16. dec 2001 o 17:12

Merano 16. decembra (TASR) - Slovenským hádzanárkam bude stáť v ceste na budúcoročné ME 2002 v Dánsku celok Slovinska. O postupujúcom a v barážovom ...

Merano 16. decembra (TASR) - Slovenským hádzanárkam bude stáť v ceste na budúcoročné ME 2002 v Dánsku celok Slovinska. O postupujúcom a v barážovom dvojstretnutí rozhodne začiatkom júna budúceho roka, pričom prvé stretnutie odohrajú Slovenky doma. Zverenky trénerky Viery Zaťkovej odohrali proti tomuto súperovi dva prípravné zápasy v uplynulom mesiaci, oba Slovenky v extraligovom zložení prehrali (25:27, 21:26).

"Slovinky sme mali možnosť v novembri vidieť v plnej sile, lebo sa pripravovali na svetový šampionát," informovala trénerka Zaťková a pokračovala: "Myslím si, že žreb nám pridelil prijateľného súpera a verím, že dievčatá nechajú na palubovke dušu. Slovensko malo už trikrát šancu postúpiť, no neuspelo ani raz. Žiadna z mojich zvereniek ešte nezažila atmosféru takéhoto vrcholného podujatia a myslím si, že urobia všetko pre postup. Vypracovala som už aj plán prípravy, v ktorej by boli optimálne stretnutia s Českom, Poľskom i Maďarskom. Zaujímavý však bude už marcový turnaj v Chebe, kde okrem nás bude štartovať aj Slovinsko. Predpokladám, že sa tam však bude dosť taktizovať." Zaťkovej reprezentačná asistentka Darina Braunová doplnila slovami: "V novembrovom dvojzápase nám najväčšie starosti robili ich spojky. Slovinky majú dobré hráčky na všetkých postoch, no myslím, že určite máme šancu. Trošku je nevýhodou, že prvý zápas hráme doma, ale verím, že si vytvoríme dostatočný náskok pred odvetou."

Prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi konštatoval: "V dnešnej hádzanárskej Európe si už nemožno veľmi vyberať, Slovinsko je však prijateľný súper. Urobíme všetko pre to, aby sme získali aj videozáznamy zápasov Sloviniek na šampionáte v Taliansku."

Prvé zápasy kvalifikácie ME na 2002 sú na programe cez víkend prvého, resp. druhého júna, odvety sa odohrajú o týždeň neskôr.

dvojice 2. fázy play off:

Nemecko - Chorvátsko, Grécko - Bielorusko, Litva - Nórsko, SLOVENSKO - Slovinsko, Poľsko - Juhoslávia, Česko - Macedónsko, Taliansko - Rakúsko, Portugalsko - Holandsko, Bulharsko - Švédsko, Turecko, Španielsko

br ki jch

Súvisiace články