Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slovenka Gantnerová v Söldene vypadla

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 00:00

SÖLDEN - Slovinka Tina Mazeová sa stala víťazkou prvej súťaže 40. ročníka alpského Svetového pohára - obrovského slalomu v rakúskom Söldene, keď v súčte oboch kôl dosiahla výsledný čas 2:24,59. Dvadsaťdvaročná zjazdárka si pripísala na svoje konto piaty

triumf v prestížnom kolotoči, pričom všetky získala v najtechnickejšej alpskej disciplíne.

Druhé miesto obsadila so stratou 0,34 s trojnásobná olympijská víťazka Chorvátka Janica Kosteličová. Tretia skončila úradujúca majsterka sveta a obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva Švédka Anja Pärsonová (+0,44). Po prvom kole vedúca Fínka Tanja Poutiainenová v druhej jazde prešla cez kameň, čo ju rozhodilo a po sérii chýb klesla na 11. priečku.

Iba 16-ročná Slovenka Jana Gantnerová pri svojej premiére v SP nedokončila prvé kolo. Výkonom však urobila radosť svojej mame, ktorá sa pod menom Šoltýsová preslávila vynikajúcimi výsledkami v 80. rokoch minulého storočia. "Na začiatok sezóny to bola dobrá jazda. Na medzičase strácala na vedúcu Poutiainenovú štyri sekundy. Žiaľ, po medzičase sa podobne ako viacero pretekárok patriacich medzi svetovú špičku nevyhla problémom a aj ona na zradnej bránke vypadla. Výkon, ktorý pri premiérovom štarte v SP podala, však bol pre mňa uspokojivý. Získala cenné skúsenosti a verím, že ich patrične zužitkuje v ďalšom priebehu sezóny," povedala Jana Gantnerová st. Veronika Zuzulová pre menšie svalové zranenie na pretekoch neštartovala. (tasr)

Výsledky

Obrovský slalom: 1. Mazeová (Slov.) 2:24,59 (1:11,30+1:13,29), 2. Kosteličová (Chor.) +0,34, 3. Pärsonová (Švéd.) +0,44, 4. Zettelová (Rak.) +1,39, 5. Fischbacherová (Rak.) +1,63, 6. Ottossonová a Riendová-Contrerasová (Šp.) +1,77 ... J. Gantnerová ml. (SR) nedokončila prvé kolo.

Súvisiace články