Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenka Belenyesiová postúpila do voľných jázd

Sportnet|Publikované 18. jan 2006 o 23:00

LYON - Ruská krasokorčuliarka Irina Slucká vyhrala krátky program súťaže žien na majstrovstvách Európy v Lyone a je na najlepšej ceste za siedmym titulom kontinentálnej šampiónky. Dvadsaťšesťročná Moskovčanka predviedla najlepší program, od arbitrov ...

Irina Slucká.

FOTO - TASR

LYON - Ruská krasokorčuliarka Irina Slucká vyhrala krátky program súťaže žien na majstrovstvách Európy v Lyone a je na najlepšej ceste za siedmym titulom kontinentálnej šampiónky. Dvadsaťšesťročná Moskovčanka predviedla najlepší program, od arbitrov dostala 66,43 bodu a vedie s vyše 5-bodovým náskokom bodu pred krajankou Jelenou Sokolovovou (60,88).

Slovenka Jacqueline Belenyesiová predviedla skokansky bezchybný program, ktorý však bol trochu málo dynamický, a obsadila 23. priečku. Kvalifikovala sa tak do voľných jázd medzi 24 najlepších a vylepší si svoje 27. miesto z vlaňajšieho šampionátu v Turíne. Belenyesiová za svoju jazdu dostala 37,27 bodu, čo je jej osobné maximum. Belenyesiová stavila v Lyone pri krátkej jazde na hudbu od Michaela Jacksona. V skokanskej časti 20-ročná Košičanka nezaváhala, aj keď pri trojitom tulupe musela poriadne zabojovať, aby bol podľa požiadaviek arbitrov. Výrazovo však vyzerala Belenyesiovej jazda trocha strnulá, čo sa prejavilo aj na hodnotení. Za techniku dostala 22,20 bodu, druhá známka bola iba 15,07 bodu. Včera večer sa rozhodovalo o prvých medailách v kategórii športových dvojíc.

Výsledky

Ženy - po krátkom programe: 1. Slucká (Rus.) 66,43, 2. Sokolovová (Rus.) 60,88, 3. Meierová (Švajč.) 60,87,... 23. Belenyesiová (SR) 37,27.

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.