Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Slovanisti po prehre 1:8: Nezačali sme zle a neboli sme horší

Vpravo tréner Slovana Rostislav Čada, vľavo Libor Hudáček a uprostred Mário Bližňák. (Autor: TASR)
Michal Trško|24. nov 2013 o 21:34

Fanúšikovia v Rusku čakali vyrovnaný zápas, napokon z toho bol debakel Slovana 8:1. Play-off sa hráčom z Bratislavy vzďaľuje.

BRATISLAVA. Jekaterinburg pred pár dňami prehral v Bratislave 1:3 a ani televízni komentátori nerozumeli, čo sa to deje dnes.

Čakali vyrovnanú bitku o každý gól, no zápas Automobilistu so Slovanom sa napokon skončil výsledkom 8:1. Najhoršou porážkou Slovana za dva roky v KHL.

"Dostali sme rýchlo gól, hoci na začiatku sme aj my mali dobré šance. Skončilo to 0:3 po prvej tretine. Podľa mňa sme neboli horší, skôr to bola otázka sily a charakteru. Doslova nás v tej prvej tretine ´prebojovali´,“ cituje po zápase agentúra TASR útočníka Slovana Mária Bližňáka.

Podobne sa na zápas pozerá aj druhý útočník Slovana Juraj Mikúš. "Je to môj subjektívny názor, ale nezačali sme vôbec zle. Tentoraz sme však dostali góly po takých chybách, aké nezvykneme robiť,“ povedal Mikúš.

Za stavu 0:2 sa už hrá zle

Slovan v sezóne viackrát inkasoval ako prvý a prehrával, ale napokon sa mu zápas podarilo otočiť. Niečo podobné tentoraz neprišlo.

"Mali sme hneď na začiatku sľubné príležitosti a v podstate z ničoho sme súpera dostali do zápasu. Zrazu bolo 0:2 a to sa potom už strašne zle hrá,“ povedal podľa TASR obranca Martin Štajnoch.

Tak ako ťahajú Slovan doma diváci, aj v Jekaterinburgu bol zaplnený štadión ale dopredu hnal súpera.

„Mali za sebou šnúru prehier a veľmi ju chceli prelomiť práve proti nám. Aj za stavu 0:3 sme na nich vyleteli, lenže opäť sme dostali náhodný gól v presilovke po nahodenej strele od modrej,“ hovorí Štajnoch.

Bolo to 4:0 a vzápätí Sersen nastrelil tyčku, Hudáček netrafil odkrytú bránku. „To boli zlomové momenty, že sme sa naspäť do toho zápasu už nedokázali vrátiť. Dali sme síce gól, ale bolo už príliš neskoro,“ povedal Štajnoch.

„Tie tri góly na konci, to už bola taká celková deka na mužstve, ťažko to objektívne hodnotiť, keď sme záverečnú tretinu začínali za stavu 0:5,“ zakončil obranca.

Povedali si, že už nedostanú gól. Dostali tri

Tréner Rostislav Čada bol prísnejší. "Nám dnes chýbala fyzická sila potrebná k správnemu taktickému pohybu v strednom pásme. Zaostávali sme tiež v situácii jeden na jedného v obrannom pásme, čo sa prejavilo aj v neúspešnosti súbojov v priestore pred bránkou, z ktorého sme dostali polovicu gólov,“ povedal podľa klubového webu.

Bližňák hovorí, že po druhej tretine si so spoluhráčmi povedali, že už viac nesmú inkasovať a dohrať zápas so cťou. Dostali ďalšie tri góly.

„Bojovnosť a dôraz pred našou bránkou nám dnes veľmi chýbali. Posledné tri góly boli ako cez kopirák, Jaro Janus prvé strely zadržal a namiesto toho, aby sme to pred ním upratali, oni boli schopní účinných dorážok," povedal Bližňák.

„Nechceli sme to zabaliť, ale góly, ktorými sme sa mohli do zápasu ešte vrátiť, sme nedali, netrafili sme ani prázdnu bránku,“ hovorí Mikúš.

„Takéto zápasy sa za sezónu prihodia, aj keby sa nemali, a ja verím, že my sme si svoj slabší deň vybrali práve teraz a už ho nezopakujeme,“ dodal Mikúš.


Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Góly: 6. A. Streľcov (Golyšev), 11. Jemelejev (Viklund), 16. Simakov (Demagin), 30. Triamkin (Lewandowski), 33. Jefimov (Lewandowski, Stewart), 55. Lazarev (Viklund, Malychin), 56. Arkalov (Jefimov), 59. Černov (Triamkin) - 46. Vondrka (Štajnoch). Rozhodovali: Zacharov, Šeňov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5500 divákov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Triamkin, Gusev, Lepistö, Viklund, Antonov, Megalinskij, Rybnickij, Postnikov - Stewart, Lewandowski, Jefimov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - Deveaux, Streľcov, Golyšev - Arkalov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš - T. Mikúš, Matoušek

Video zápasu Jekaterinburg - Slovan

Súvisiace články