Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slovan zdolal Minsk 4:3 na nájazdy, play off si takmer určite nezahrá

Branko Radivojevič strieľa prvý gól zápasu. (Autor: TASR)
Karol Svozil, SITA|Publikované 26. feb 2014 o 17:16

Slovan stráca na play off osem bodov, Jarosľavľ doma vyhral nad Jekaterinburgom 5:3.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava vyhral vo svojom 51. zápase základnej časti KHL nad Minskom 4:3 po nájazdoch a už takmer s istotou nepostúpi do play off.

V stredu totiž získal tri body Lokomotiv Jarosľavľ, ktorý má pred Slovanom tri kolá pred koncom základnej časti náskok 8 bodov, pričom sa hrá už len o 9 bodov.

Slovan si tak zrejme zahrá iba o Pohár nádeje. Pred 11. Slovanom sú v tabuľke Západnej konferencie ešte aj Mytišči a Čerepovec, ktoré sú k Lokomotivu bodovo bližšie.

V minulej sezóne počas premiéry v rámci KHL Slovan postúpil do play off, v ktorého prvom kole vypadol s neskorším víťazom celej súťaže Dinamom Moskva 0:4 na zápasy.

Slovanu chýbali zranení Roman Kukumberg a Michal Sersen i Martin Bakoš, ktorý má posledné dni virózu.

S Minskom, v ktorého drese sa dvoma bodmi za gól a asistenciu blysol Slovák Tomáš Surový, vyrovnal Slovan v závere so šťastím. Puk sa do bránky odrazil od korčule ďalšieho Slováka Richarda Lintnera.

V rozstrele rozhodol hneď prvý nájazd obrancu Štajnocha. Slovan hrá najbližšie doma v piatok o 19.00 s Doneckom.

Slovan - Minsk 4:3 po nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Radivojevič (Ölvecký, Brejčák), 23. Šatan (Radivojevič, Bližňák), 56. Ölvecký, rozhodujúci nájazd Štajnoch - 9. Irgl (Krajíček, Surový), 39. Surový, 43. Materuchin (Kaľužnyj, Krajíček)

Vylúčení 3:3, presilovky 1:1, oslabenia 0:1, rozhodovali: Bondar, Buturlin - Lazarev, Palej, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Ölvecký - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Hudáček, Bližňák, Vondrka - Kudrna, Šťastný, T. Mikúš

Dinamo: Milchakov - Goroško, Krajíček, Nogačov, Lintner, Usenko, Filičkin - Kaľužnyj, Stas, Materuchin - Irgl, Surový, Jefimenko - Gavrus, Kitarov, Zacharov - Protaseňa, Drozd, Pavlovič

Hlasy po zápase

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Po prestávke na našej hre bolo vidieť, že viazla kombinácia a pohyb. Naši hráči počas celého duelu bojovali a mali motiváciu zvíťaziť. V závere sme vyrovnali a vďaka nájazdu Štajnocha si odnášame to najdôležitejšie - dva body."

Martin Štajnoch (obranca Slovana): "Na nájazdy som si veril, inak by som nešiel. Pred zápasom si skúšame nájazdy a ja som ráno dal. Tréner sa ma spýtal, či si verím. A šiel som. Dnes sme stratili jeden bod, nie získali dva. Budeme sa biť do konca a uvidíme, ako to dopadne."

Branko Radivojevič (útočník Slovana): "Nie je to už v našich rukách, ale pokiaľ je šanca, musíme sa biť. Teraz sa pripravíme na Donbas a pokúsime sa udržať si šancu na play-off. Mali sme viac hluchých častí a tých sa musíme vyvarovať. Myslím si, že sme zápas dobre rozbehli a potom zostali stáť. Také veci sa nám nemôžu stávať."

Ľubomír Pokovič (tréner Dinama Minsk): "Bol to zaujímavý zápas po dlhej pauze, bojovný a napínavý. Viedli sme celú tretiu tretinu, ale nedotiahli sme to do konca. Veľmi nás to mrzí."

Miroslav Šatan, útočník Slovana: "V tejto situácii nás mrzí každá bodová strata. Zápas sme celkom dobre rozohrali, no potom prišli zbytočné chyby, ktoré nás pripravili o víťazstvo v riadnom hracom čase. Mrzí to, no sme radi, že sme nakoniec vyhrali. Slabí súperi už nie sú a aj dnes sme videli, že mužstvá, ktoré už nemajú čo stratiť, hrajú uvoľnene a niekedy je to práve s nimi najťažšie."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Dnes sme skôr jeden bod stratili, ako získali. No budeme bojovať dokonca a uvidíme, ako to dopadne. Pauza bola dlhá a rozbeh do zápasu pomalší. Myslím si, že od druhej tretiny sa to tempo zrýchlilo a potom sme ho do konca zápasu ešte stupňovali."

Richard Lintner, obranca Dinama: "Pred chlapcami z mužstva sú domáce majstrovstvá sveta, takže v každom zápase sa snažíme hrať čo najlepšie. V tretej tretine sme viedli 3:2 a potom tam padol taký nešťastný gól. Myslím si, že to išlo od mojej korčule. Chcel som pomôcť našim a nakoniec som pomohol Slovanu. V podstate môžem povedať, že dnes sme stratili dva body."

sita, tasr

ONLINE:

Materuchin nedal, Slovan vyhral po nájazdoch vďaka gólu Štajnocha.

Vondrka netrafil bránku.

Kaľužnyj nedal Janusovi.

Šatan neprekonal Milchakova

Lintner neprekonal Janusa

Štajnoch prekonal Haugena (vymenil Milchakova) - 1:0

Predĺženie sa skončilo (strely 6:2), ideme na nájazdy.

Strely na bránku po 60 minútach boli 27:26.

56. min: Ölvecký vystrelil, Milchakov puk vyrazil do Lintnerovej korčule a odtiaľ sa puk odrazil do bránky hostí - 3:3.

52. min: Obranca Štajnoch chcel zastúpiť útočníkov Slovana a vyrovnať, nepodarilo sa mu to.

43. min: Hostia využili presilovku pri druhom vylúčení Juraja Mikúša v zápase.

39. min: Tomáš Surový vyrovnal v oslabení pri vylúčení spoluhráča Krajíčka na 2:2. Strely na bránku sú po druhej tretine 20:16.

37. min: Hostia nevyužili ani druhú presilovku, na trestnej lavici bol Mihálik. Medzitým nebol v početnej výhode úspešný ani Slovan.

30. min: Domáci prežili prvé vylúčenie na ich strane, vonku bol Juraj Mikúš.

23. min: Pri vylúčení Irgla využíva prvú presilovke v celom zápase Šatan.

14. min: Hostí gól povzbudil, strely na bránku sú už vyrovnané 7:7 a Janus zachránil Slovan.

9. min: V Bratislave sa o vyrovnanie postarali Česi a Slováci, zakončoval Zbyněk Irgl, prihrávku má Tomáš Surový.

5. min: Radivojevič strelil prvý gól domácich. Strely na bránku sú 5:0.

4. min: Za domácich zatiaľ brankára hostí ohrozili Bližňák a Hudáček, no nie nebezpečne.

V bránke domácich je avizovaný Janus, v bránke Minska chytá Milchakov.

Zápas sa začal o 19.00 h. Zverenci Rostislava Čadu sa pokúsia odplatiť bieloruskému tímu septembrovú prehru 0:2.