Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovan zatiaľ nepožiadal o možnosť hrať českú extraligu či EBEL

Budúcnosť hokejového Slovana je naďalej nejasná. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 11. mar 2015 o 14:56

Slovan Bratislava potrebuje na odchod do inej zahraničnej súťaže súhlas hokejového zväzu.

BRATISLAVA. Stredajšie zasadnutie výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) nerokovalo o tom, či Slovan Bratislav alebo iný slovenský klub bude v nasledujúcej sezóne štartovať v niektorej zo zahraničných líg.

Slovan po troch rokoch rokoch pravdepodobne opustí KHL a zatiaľ nie je známe, v ktorej súťaži bude pôsobiť. Okrem návratu do extraligy bola v hre aj účasť v nadnárodnej lige EBEL či českej extralige.

Na to, aby Slovan pôsobil v inej zahraničnej lige ako KHL, potrebuje súhlas SZĽH.

Žiadna žiadosť neprišla

"Slovenský zväz ľadového hokeja nemá na stole nemá žiadnu žiadosť od Slovana Bratislava. V stredu sa konalo zasadnutie výkonného výboru SZĽH, no ten sa v tejto veci nemal čím zaoberať. Keď niečo príde, potom sa tomu budeme venovať," informoval prezident SZĽH Igor Nemeček.

Najbližšie zasadnutie výkonného výboru sa uskutoční 21. apríla. "Dovtedy sa určite nebude nič riešiť," dodal Nemeček.

Súhlas nepotrebuje KHL a extraliga

Už skôr bolo známe stanovisko vedenia najvyššej českej hokejovej súťaže, ktoré sa prípadným štartom Slovana v extralige bude zaoberať až po oficiálnej žiadosti zo strany slovenského zväzu.

Súhlas Výkonného výboru SZĽH nebude Slovan potrebovať v prípade zotrvania v KHL alebo pri návrate do najvyššej slovenskej súťaže.

"V prípade návratu do extraligy existuje dohoda medzi klubom a riadiacim orgánom Pro Hokejom. Ak by mal Slovan záujem o vstup do inej súťaže, musí si podať žiadosť na výkonný výbor," doplnil Nemeček.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.