Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slovan začal prípravu, tréner Čada ešte potrebuje posily

Hokejisti Slovana mali v piatok prvý tréning na ľade. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|Publikované 11. júl 2014 o 12:33

Hokejisti Slovana začali v piatok predpoludním prípravu na ľade. Tréner Rostislav Čada sa zoznámil s desiatimi posilami, želal by si ešte dve.

BRATISLAVA. V tréningovej B hale bratislavského štadióna Ondreja Nepelu korčuľovalo v dresoch s logom Slovana 27 hráčov, medzi nimi viaceré posily.

Okrem slovenských reprezentantov Ladislava Nagya a Tomáša Surového aj slovinské duo Žiga Jeglič a Rok Tičar, švédsky brankár Johan Backlund, kanadský obranca Kurtis Foster, mladý útočník z Banskej Bystrice Mário Lunter, Američania Matt Murley a Patrick White i český navrátilec Tomáš Netík.

Janus je po artroskopii

Brankár Jaroslav Janus medzi nimi chýbal. „Jaro má za sebou čerstvý artroskopický zákrok na kolene. Istý čas bude trénoval individuálne,“ vysvetlil tréner Rostislav Čada.

So šiltovkou nalepenou na plexisklo sledoval tréning hráčov na ľade aj generálny manažér Maroš Krajči, ktorý pôvodne chcel do mužstva aj reprezentačného obrancu Mareka Ďalogu, ktorého však z Pardubíc angažovala tesne pred Slovanom pražská Sparta.

„Ďaloga je dravý typ obrancu, zišiel by sa nám. Verím, že sa nám ešte nejaké posily podarí získať.“

Tréner Rostislav Čada hovorí o posilách ako o nevyhnutnosti. „Potrebujeme centra do prvého útoku a obrancu do prvej formácie. Aby sme nedoplatili na úzky káder ako pred rokom.“

Kvalitu súčasného kádra s vlaňajším zatiaľ nechce porovnávať. „Čaká nás ešte veľa práce.“

Kľúčovou posilou v útoku Slovana by mal byť 35-ročný reprezentant Ladislav Nagy. „V kabíne je nás viacero nových tvárí, ale každý hovorí po anglicky, nie je žiadny problém. Príprava na ľade sa začala trochu skôr ako som zvyknutý. Spočiatku to vždy bolí. Mňa zvyčajne trochu tlačia korčule, ale ľad bol výborný.“

Nagy tipuje Argentínu za futbalového majstra

Majster sveta z roku 2002 hrával vlani v helsinskom Jokerite, ktorý sa medzitým stal nováčikom v KHL a dokonca ho vyžrebovali do spoločnej divízie so Slovanom.

„Celé to je trochu podivná história. Pred svetovým šampionátom v Minsku sme boli dohodnutí, že budem v Jokerite pokračovať. Potom sa to z fínskej strany trochu zaseklo, tak som prijal ponuku Slovana. Teraz som rád, že budem hrať v slovenskom tíme,“ dodal Nagy, ktorý tipuje za futbalového majstra sveta Argentínu.

Jeho futbalovým oponentom je Michal Vondrka. „Vyhrajú Nemci, hoci im vôbec nedržím palce.“

Obľúbenec bratislavských fanúšikov Vondrka podpísal nedávno so Slovanom novú zmluvu. „Som rád, že pán generálny manažér Krajči urobil kroky ústiace do spoločnej dohody a môžem pokračovať v mužstve, ktoré som si obľúbil.“

Vytiahnutá postava 26-ročného slovinského útočníka Žiga Jegliča rozdávala úsmevy. „Veľa som počul o skvelej atmosfére na zápasoch Slovana, ktorá je vraj najlepšia v celej KHL. Som rád, že som v kabíne Slovana stretol krajana Roka Tičara, dúfam, že sa presadíme.“

Országh nasáva atmosféru

Nováčikom v štruktúre klubu je aj asistent trénera Vladimír Országh.

„Nástup na ľade bol naozaj ostrý, hráči sú však zvyknutí na dávky trénera Čadu. Keď som začínal na ľade ja, mával som pri prechode na ľad problémy. Preto som radšej chodil korčuľovať individuálne o týždeň skôr.“

Asistent reprezentačného trénera Vladimír Vůjtka zatiaľ nasáva atmosféru v Slovane, pri koučovaní v zápasoch by mal mať na starosti obrancov.

Autor: Vojtech Jurkovič

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.