Slovan vyhral aj v Jekaterinburgu a čaká ho Kazaň

Slovan začal tento rok KHL troma výhrami.
Slovan začal tento rok KHL troma výhrami. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|8. sep 2014 o 08:21

Slovan vyhral tretí zápas v sezóne KHL 3:1. V tabuľke má plný počet 9 bodov.

Jekaterinburg - Slovan 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly a asistencie: 40. Lazarev (Viklund) - 26. Netík, 53. Bartovič (Murley, Tičar), 60. Surový (Netík, Hudáček)

Rozhodovali Karabanov, Kulakov - Koršak, Černyšev, vylúčení 7:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 2500 divákov

Zostava Slovana: Backlund – Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič, Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

Avtomobilist: Kovář - Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Triamkin, Antonov, Žuravľov, Nikolajev - Simakov, Lazarev, Petružálek - Golyšev, Krysanov, Bumagin - Jefimov, Jemelejev, Lapenkov - Komarov, Garejev, Lewandowski

BRATISLAVA. Tri zápasy, deväť bodov a skóre 11:5. Hokejisti Slovana takýto začiatok sezóny v KHL ešte nemali. V tabuľke majú zatiaľ plný počet 9 bodov.

Na oslavy je ešte skoro, ale zlý úvod z minulého roka by už zopakovať nemali. „Čakajú nás duely proti tímom, ktoré v minulej sezóne hrali v play off. Budem spokojný, ak sa nám podarí získať štyri body,“ povedal tréner Slovana Rostislav Čada pred odletom na trojzápas do Ruska.

Slovan tam odohral zatiaľ dva zápasy a už má zo série bodov šesť. Po výhre v Magnitogorsku naplno bodoval aj v Jekaterinburgu. Domáci boli pred zápasom favoritmi, no Slovan bol lepší nielen 3:1 na góly.

„Boli sme veľmi aktívni, o čom svedčí počet striel a príležitostí, ktoré sme mali,“ povedal po zápase spokojný Čada.

V zápase mal Slovan viac striel (24:21) a aj menej vylúčených (6:7). Brankár Johan Backlund chytil 20 striel s úspešnosťou cez 95 percent. V stredu hrajú Slovanisti ešte v Kazani. Potom doma v nedeľu s Torpedom Novgorod.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: www.hcslovan.sk): "My sme v dnešnom zápase boli veľmi aktívni, o čom svedčí počet striel a príležitostí, ktoré sme mali. Urobili sme v závere druhej tretiny zbytočnú chybu, ktorá nás pribrzdila. V poslednej tretine sme sa dokázali vrátiť do zápasu, utvorili sme si šancu dvaja na jedného, ktorú sme využili. Bojovnosťou a taktickou disciplínou sme kontrolovali zvyšok stretnutia."

Tomáš Starosta (obranca Slovana): "Teší nás, že máme zatiaľ plný počet bodov, ale je to stále len začiatok sezóny."

Milan Bartovič (útočník Slovana): "Dnes to bol zodpovedný a sústredený výkon po celých 60 minút. Nedovolili sme Jekaterinburgu ísť do veľa šancí, zatiaľ čo nám sa podarilo streliť tri góly a stačilo to na plný bodový zisk. Pri góle som za sebou cítil súperovho hráča, išli sme s Rokom dvaja na jedného, všimol som si však u brankára pootvorený priestor, preto som volil strelu a padlo to tam."

Tomáš Surový (útočník Slovana): "Najdôležitejšie bolo, že sme až na tú jednu chybičku počas ich presilovky hrali veľmi zodpovedne v obrane a tiež 'Backy' chytal opäť výborne, čo boli hlavné dôvody, prečo sme vyhrali. Samozrejme, mať šesť bodov z tripu je výborné."

Matt Murley (útočník Slovana): "Myslím si, že v záverečnej časti sme ukázali svoj charakter, dokázali sa vrátiť do zápasu a trpezlivo sme si počkali na rozhodujúcu šancu. Ak z ktoréhokoľvek duelu na tripe dokážete získať tri body, je to pôsobivé. A dvojnásobne to platí, ak ide o mužstvá, ktoré boli v minulej sezóne úspešné a hrali play-off."

1:3 Surový:

1:2 Bartovič:

1:1 Lazarev:

0:1 Netík:

Online:

57. min: Von ide domáci Lepisto. Slovan presilovku nevyužil, ale následne dal 32 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky na 3:1 Netík. Slovan vyhral 1:3, strely na bránku 21:24.

53. min: Nečakane udreli hostia. Na 1:2 dáva vedúci gól z brejku dvoch na jedného Bartovič.

49. min: Na trestnej sedí Sersen, Backlund dvakrát výrazným spôsobom podržal Slovan.

42. min: V úvode tretej tretiny mohol dať vedúci gól domácich Bumagin, ale netrafil odkrytú bránku hostí. V 45. minúte išiel na trestnú Brejčák. Slovan sa ubránil.

Po druhej tretine je to 1:1, strely na bránku sú 11:19 pre Slovan. Vylúčení 6:4.

39 sekúnd pred koncom druhej tretiny potrestal vylúčenie Baranku Lazarev, po tyči Viklunda vyrovnal na 1:1.

34. min: Von ide domáci Tryamkin. Baranka ani Nagy v presilovke neuspeli. Bartovič následne trafil tečovaným pukom do tváre rozhodcu, bolo prerušené a ošetrovalo sa.

29. min: Vylúčený je Baranka. Petružálek mal veľkú šancu, vychytal ho Backlund ale rozhodne videorozhodca. Slovan sa ubránil, gól to nebol.

25. min: Bumagin ide von, Slovan má početnú výhodu. A využil ju. Gól strelil Netík, hneď nato išiel von aj domáci Komarov. Slovan ale na 0:2 neodskočil.

Hneď v úvode druhej tretiny mohol streliť prvý gól zápasu Nagy, po ňom aj Baranka, ale nestalo sa.

Koniec tretiny, strely na bránku 5:11.

16. min: Na trestnú lavicu odišiel Mihálik za krosček. Slovan sa ubránil poľahky.

15. min: Backlund vychytal šancu Lazareva, domáci zatiaľ veľa streleckých pokusov nemali, no Švéd v bránke Slovana zamrznutý nebol.

V úvodných 10 minútach zápasu boli strely na bránku 1:6, dva pokusy zo šiestich vyslal na Kovářa Tomáš Surový.

10. min: Vylúčení sú White zo Slovana aj domáci Megalinsky a v 11. minúte aj domáci Metlyuk.

8. min: Slovan nevyužil presilovku, vylúčený bol Jefimov.

Zápas sa začal, sleduje ho približne dve a pol tisíca divákov, rozhodujú Karabanov a Kulakov. V bránke domácich stojí Čech Jakub Kovář, v bránke hostí Švéd Johan Backlund.

Omsk zvrátil trojgólové manko

V úvodnom zápase pondelkového programu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) vyhral doma Avangard Omsk nad Viťazom Podoľsk 8:5.

Domáci prehrávali 0:3 i 1:4, no od polovice duelu spustili gólový uragán a pripísali si druhé víťazstvo z troch stretnutí.

Avangard Omsk - Viťaz Podoľsk 8:5 (2:4, 2:1, 4:0)

Góly: 7. a 13. S. Kalinin, 48. a 57. S. Širokov, 28. E. Gustafsson, 38. V. Sobotka, 42. Paršin, 54. A. Ivanov - 2. Kousal, 8. Kempe, 10. Horák, 17. Šackij, 27. Cyganov

Barys Astana - Admiral Vladivostok 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Rudenko, 14. Rudenko, 15. Boyd, 48. Rudenko

/J. Laco za domácich 30 úspešných zákrokov/

Metallurg Magnitogorsk - Atlant Mytišči 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 7. Zaripov, 44. Kosov, 56. Kovář, 60. Mozjakin - 40. Voronin

Salavat Julajev Ufa - Amur Chabarovsk 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

Góly: 42. Makarov, 49. Koľcov, 53. Kutuzov - 18. ŠPIRKO, 18. Niinimäki (MIKLÍK, HAŠČÁK), 29. Taimi, 58. Tarasov (ŠPIRKO), 60. Tarasov

Ak Bars Kazaň - Medveščak Záhreb 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Burmistrov (Möller, Azevedo), 35. Obuchov (Rylov, Lukojanov), 36. Nikulin (Mirnov), 53. Svitov (Nikulin, Mirnov) - 59. Hutchinson (St. Pierre), 60. Glumac (Martinovič)

CSKA Moskva - Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Góly: 9. Mursak (Panin), 19. Mursak (Prochorkin, Kiselevič), 30. Grigorenko (S. Da Costa), 51. Mursak (Bilins, Prochorkin) - 44. Maxwell (Rajala, Putinov), 53. Kaspar (Larsen, Rajala), 57. Gusev (Kaspar, Maxwell)

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 20. Kvapil (Ullström), 38. Kagarlickij (Shefer, Šinin) - 13. Robinson (Tereščenko, Glazačev), 23. Daugavinš (Robinson, Pestuško), 51. Tereščenko (Kokarev, Žerdev)

Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 4:3 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. Petrov (Černikov), 28. Valuiskij, 29. Černikov (Golubev), 62. K. SLOBODA (Černikov) - 4. Milovzorov (Sexton), 13. Zdunov (Berezin), 35. Hennessy (Chochriakov, Jevsejenkov)

Dinamo Riga - Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Góly: 25. Upitis (Cibulskis), 28. Bukarts (Pujacs, Ščastlivij) - 29. Platt (J. Novotný, Holös), 30. Holös (Platt, Thörnberg), 38. Platt (Kapustin, Gorochov), 48. Thörnberg (Kručinin), 51. Apaľkov (Gorochov, Averin)

Jokerit Helsinki - HK Soči 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Omark (Moses), 28. Kapanen (Gunderson, Aaltonen), 59. Hagman (Omark, Kapanen)

SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 11. Martensson (P. Thoresen, Červenka), 21. D. Kalinin (Šipačov, Dadonov), 38. Kovaľčuk (Chafizulin, J. Ericsson), 59. Ketov (Šipačov), 60. Kovaľčuk (Tichonov) - 17. Gavrus (Szczechura, Kaľužnyj), 36. Meleško (Kulakov)

Nižnij Novgorod - Traktor Čeľabinsk 4:5 sn (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Wolski (Valentenko), 32. Nokelainen (Babčuk), 38. Grigorev (Kuľomin), 60. Immonen (Salminen, Wolski) - 4. Chlystov (Bulis, Glinkin), 9. A. Kosticyn (Katičev, Glinkin), 30. A. Kosticyn (Quint), 31. Kondratiev (Panov), rozhodujúci sam. nájazd: Čistov

V bránke Backlund

JEKATERINBURG. Tréner hokejového Slovana Bratislava Rostislav Čada sa rozhodol nemeniť víťaznú zostavu zo zápasu v Magnitogorsku (3:2), jeho zverenci vykorčuľujú na pondelkový zápas v Kontinentálnej hokejovej lige na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg v rovnakom zložení formácií.

V bránke aj v treťom súboji ročníka dostane šancu Johan Backlund, ktorý v sobotu prispel 29 úspešnými zákrokmi k triumfu 3:2. Na striedačke v pozícii siedmeho obrancu bude čakať na svoju šancu Patrik Luža.

V prvom útoku nechýba v spoločnosti Čechov Václava Nedorosta a Michala Vondrku momentálne spoločne s Jonathanom Cheechoom najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy. Hráči Slovana sa zloženie formácií dozvedeli po pondelkovom predpoludňajšom rozkorčuľovaní a videomítingu.

Vlani prehrali 1:8

Súboj v Jekaterinburgu sa začne o 15.00 h SELČ, Slovan má súperovi zo štvrtého najväčšieho ruského mesta čo vracať. Pred rokom s Avtomobilistom prehral vysoko 1:8. Avtomobilist sa v minulej sezóne prebojoval do play-off a teraz chce tento úspech minimálne zopakovať.

Z prvých dvoch zápasov má na svojom konte tri body, keď prehral v Kazani a zdolal doma Medveščak Záhreb. Počas leta prišli na Ural Čech Jakub Petružálek či Viktor Kozlov.

Slovan je po úvodnom hracom týždni so šiestimi bodmi na prvom mieste Západnej konferencie. V prvom súboji zdolal Záhreb 5:2, v sobotu Magnitogorsk 3:2.