Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slovan stále nezavrhol budúcnosť v KHL

Hráči Slovana po poslednom zápase s Jokeritom. Vpredu brankár Johan Backlund. (Autor: Gabriel Kuchta - SME)
SITA|Publikované 25. feb 2015 o 10:44

Budúcnosť tímu v KHL je neistá, ale zatiaľ sme účinkovanie v žiadnej z možných súťaží definitívne nezavrhli, povedal Juraj Široký.

BRATISLAVA. Majiteľ a prezident hokejového Slovana Bratislava Juraj Široký opätovne priznal, že budúcnosť tímu v KHL je neistá. Podľa webu Športky.sk odmietol správy o definitívnom konci.

"Ako už bolo medializované, budúcnosť tímu v KHL je neistá, ale zatiaľ sme účinkovanie v žiadnej z možných súťaží definitívne nezavrhli," povedal pre Športky Juraj Široký.

Klubový šéf prakticky zopakoval slová viacerých zástupcov Slovana z posledných týždňov, ktorí hovorili o problémoch a snahách zachrániť Kontinentálnu hokejovú ligu pre Bratislavu aj do budúcnosti.

Vedenie zároveň začalo zatiaľ neoficiálne pracovať aj na ďalších alternatívach pre budúce sezóny. V hre je návrat Slovana do slovenskej Tipsport extraligy, prechod do českej najvyššej súťaže.

Spomína sa aj rakúska nadnárodná liga EBEL.

Podľa zdroja denníka Plus jeden deň z prostredia vedenia klubu Juraj Široký pri minulotýždňovej schôdzke hráčom otvorene povedal, kedy dostanú dlžné peniaze.

Decembrové výplaty by mali nabehnúť na ich účty do konca apríla a zvyšné na základe splátkových kalendárov.

"Budúcnosť klubu aj výplaty hokejistov sú témou, na ktorej vyriešení denne pracujeme. Aj preto som sa stretol so zástupcami hráčov. V momentálnej situácii vieme povedať, že sa s hráčmi chceme dohodnúť na splátkových kalendároch," zareagoval pre Športky Široký.

O odchode Slovana z KHL sa špekuluje už dlhšiu dobu. Dôvodom je najmä ekonomika. Súťaž je nákladná, klub má finančné problémy.

Od KHL dostáva len minimálne prostriedky a je obmedzený marketingom, keď nemôže mať sponzora, ktorý je konkurentom partnera súťaže, aj keď ten ani nepôsobí na slovenskom trhu.

Slovan vstúpil do KHL v ročníku 2012/2013. Hneď v ňom postúpil jedinýkrát do play-off, v prvom kole prehral s Dinamom Moskva.

V ďalších dvoch ročníkoch sa mu už nepodarilo zopakovať účasť vo vyraďovacej časti a v sezóne 2014/2015 skončil na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články