Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slovan so Švarným zmluvu nepredĺžil, ten smeruje do Záhrebu

Ivan Švarný. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|19. júl 2013 o 17:28

Aj v drese nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy by sa mal objaviť Slovák.

Bývalý obranca Slovana Ivan Švarný, ktorý reprezentoval na MS vo Fínsku, sa zúčastní na šestnásťdňovom výberovom „try out““ kempe, v ktorom bude bojovať o definitívnu zmluvu s prvým chorvátskym tímom v KHL Medveščakom Záhreb.

BRATISLAVA. Ivan Švarný nedostal od Slovana ponuku na predĺženie zmluvy, no nestrácal pokoj.

„Som šťastný, že klub na úrovni KHL prejavil záujem o spoluprácu a je spokojný s tým, že ide o Medveščak Záhreb. Nikdy som tam doteraz nebol, ale mám veľmi pozitívne referencie od hráčov, ktorí tam hrali v minulosti. S prechodom klubu do KHL sa predpokladá, že všetko bude ešte na vyššej úrovni,“ povedal Ivan Švarný, ktorý plánuje pred odchodom do Záhrebu pritvrdený desaťdňový tréning na ľade.

Čaká ho boj o zmluvu

„Do Záhrebu odchádzam 31. júla, potom nastane pre mňa kľúčový „try out“, ktorý rozhodne o tom, či zostanem v tíme a podpíšem zmluvu. Som optimista,“ vraví odchovanec Nitry, ktorý v mladších rokoch obdivoval technického centra Jozefa Stümpela.

Nakoniec si s ním nečakane zahral na poslednom šampionáte vo Fínsku v reprezentačnom drese. V Slovane vraj nemal Švarný najlepšieho kamaráta.

„Skvelý bol celý tím, minulá sezóna bola pre všetkých veľkým zážitkom, na silnú atmosféru na štadióne sa nedá len tak ľahko zabudnúť,“ vraví účastník MS 2009 a 2013, ktorý strávil tri sezóny v zámorských juniorských súťažiach. Vyhovuje mu, že v Záhrebe je kanadský tréner Mark French.

„Fyzický štýl mi sedí, viem, že tréner tam má štyroch krajanov, ktorých si zrejme vybral podľa kanadského vkusu.“

V divízii so Slovanom

Meno Ivan Švarný sa neobjavilo v nominácii na predolympijský letný kemp vo Vysokých Tatrách. „Olympiáda v Soči je, samozrejme, vrcholom snaženia i motiváciou každého športovca. Ja beriem svoju šancu skromne, konkurencia je veľká.“

Medveščak Záhreb je najslávnejší klub v chorvátskej histórii. Vlani hral v nadnárodnej EBEL lige, zápasy hráva v Dome Sportova s kapacitou 6400 miest alebo vo väčšej Arena Zagreb (15 024).

Medveščak Zagreb je zaradený do sedmičky klubov Bobrovovej divízie popri CSKA Moskva, Diname Minsk, SKA Petrohrad, Diname Riga Lev Praha a Slovane.

Súvisiace články