Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slovan sa pred jarou posilňuje, získal aj dvoch Francúzov

(Autor: Twitter)
SITA|26. feb 2016 o 19:32

Jeden hrával v Anglicku aj vo Francúzsku, druhý pôsobil napríklad v akadémii FC Porto. Slovan získal do svojho kádra francúzskych obrancov Clauda Dielnu a Moiseho Adilehoua.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava vystužil tesne pred začiatkom jarnej časti domácej Fortuna ligy 2015/2016 svoj káder o dvoch francúzskych obrancov - Clauda Dielnu a Moiseho Adilehoua.

O angažovaní dvojice z Francúzska informoval bratislavský klub prostredníctvom oficiálneho webu. V piatok tiež potvrdil príchod stredopoliara z Bosny a Hercegoviny Nermina Crnkiča.

Claude Dielna zamieril do Slovana z anglického druholigového Sheffieldu Wednesday. Dvadsaťosemročný obranca bude v najslávnejšom slovenskom klube hosťovať do konca tejto sezóny. V prípade obojstrannej spokojnosti môže v Bratislave zotrvať aj počas ďalších troch rokov.

Dielna v minulosti hral vo Francúzsku za Ajaccio, Sedan či Istres.

Aj takéto góly dával Claude Dielna v drese Sheffieldu Wednesday.

Dvadsaťročný stopér Moise Adilehou bol počas zimnej prestávky v Slovane na skúške, s mužstvom absolvoval aj sústredenie v Turecku.

Adilehou pôsobil v akadémii portugalského FC Porto, účinkoval aj vo francúzskych tímoch Valenciennes a Pau. Naposledy hral za treťoligový klub AS Vitré.

Slovanu Bratislava patrí po jesenných devätnástich odohraných kolách Fortuna ligy druhé miesto so sedembodovým odstupom na úradujúceho majstra AS Trenčín.

Už v sobotu v úvodnom jarnom kole - celkovo dvadsiatom - na seba v Trenčíne narazia obaja hlavní adepti na majstrovský titul. Úvodný výkop víkendového šlágra bude na Sihoti o 15.45 h.

Súvisiace články